65 חסידי חב"ד ששבו מארה"ב לישראל אובחנו כחולי קורונה

65 חסידי חב"ד ששבו לארץ מניו יורק חלו בקורונה
החולים היו חלק מקבוצה של 114 חסידי חב"ד, שהושמו בבידוד במלון דן בירושלים מחשש שהם נושאים את הנגיף. תוצאות הבדיקה של שמונה מהם טרם התקבלו • הבוקר: נתניהו ידון בהגבלות נוספות על הציבור במאבק בהתפשטות המחלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסידי חב"ד בהילולה בצפת 10.01.18
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

65 חסידי חב"ד, שהגיעו מארצות הברית לישראל בשבוע שעבר, התגלו הלילה (שני) כחולי קורונה. החולים הם חלק מבוצה של 114 חסידי חב"ד, שוכנו במלון דן בירושלים לאחר שעלה חשש כי הם נשאים של נגיף קורונה. החסידים שנדבקו בווירוס הועברו לאשפוז בבית החולים שמואל הרופא. תוצאות הבדיקה של שמונה מחברי הקבוצה טרם התקבלו. ראש הממשלה בנימין נתניהו ידון הבוקר על הגבלות נוספות על הציבור במסגרת המאבק בהתפשטות הנגיף.

הצטרפו לשידור המיוחד בכאן 11

41 חסידי החב"ד הנותרים יישארו ללון במלון דן, שישמש בשלב זה לטיפול במקרים מיוחדים ולא באשפוז חולים. חברי הקבוצה, שהגיעו מישיבה בקראון הייטס בברוקלין, הועברו למלון ישירות משדה התעופה במקום לבידוד ביתי, לאחר שלמשרד הבריאות היו אינדיקציות כי חלק מהחברים בה נדבקו בנגיף.

משרד הבריאות השיק אתמול את יישומון "המגן", למניעת התפשטותו של נגיף קורונה. היישומון מבקש מהמשתמש הרשאה לעקוב אחר מיקומו ומזהיר אותו אם ייקלע למגע עם חולים. 

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

 

משרד הבריאות שוקל: להנחות בני 60 ומעלה להישאר בבית

בישראל ממשיכים לדון באפשרות להחמיר את ההגבלות על הציבור הישראלי בעקבות התפשטות קורונה: אחת האפשרויות שנבחנות היא להורות למבוגרים מעל גיל 60 לא לצאת מבתיהם. לדברי מקור ישראלי בכיר, גורמים במשרד הבריאות המליצו בנושא במהלך הישיבות הפנימיות.


עם זאת, הנושא נמצא במחלוקת – גם במשרד הבריאות עצמו, וגם בקרב משרדי ממשלה נוספים. רבים ממקבלי ההחלטות בישראל הם בעצמם מבוגרים מעל גיל 60, הנחשבים לקבוצת סיכון, ביניהם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצמו.

אחת מההחלטות שהתקבלו היום היא להגביר את האכיפה המשטרתית באזורים שבהם ניכר כי לא נשמעים אחר הנחיות משרד הבריאות. עם זאת, לשוטרים אין סנקציה להפעיל כלפי אזרחים, אלא רק כלפי בתי עסק הנשארים פתוחים בניגוד לתקנות החדשות.

בתוך כך, בימים האחרונים התנהלה מחלוקת בין משרד הבריאות לבין משרד הביטחון, שדרש לקבל את האחריות לניהול המשבר. ההחלטה הגיעה לשולחנו של רה"מ נתניהו, שהחליט שהסמכויות יישארו במשרד הבריאות. זה מתבטא בסמכויות רכש, כוח אדם, וקבלת החלטות כמו מה מספר הבדיקות – בנט דורש עשרות אלפים ביום, כשהיום מתבצעות בערך 3,000 ביום.

מתפללים לא ייכנסו להר הבית, שעון הקיץ יידחה

בכיר בוואקף אמר היום לכאן חדשות כי החל ממחר תיאסר כניסת מתפללים להר הבית. גורמים בוואקף הוסיפו: "ממחר לא תהיה כניסת מתפללים מוסלמים לתקופה זמנית בלבד – בתנאי שגם מבקרים יהודים לא יורשו להיכנס". לכאן חדשות נודע כי הר הבית ייסגר גם למתפללים יהודים.

כחלק ממאמצי בלימת ההתפשטות של הנגיף החליטו בממשלה לקדם חקיקה שתדחה את שעון הקיץ עד 1 במאי. שר הפנים אריה דרעי אמר כי הדבר נועד "למנוע מילדים ומבוגרים להסתובב בשעות אור נוספות מחוץ לבית ובכך לצמצם את השימוש במרחב הציבורי בימים אלה". דרעי הוסיף כי ראש הממשלה הביע את הסכמתו העקרונית למהלך. שעון הקיץ היה אמור להתחיל בין הימים חמישי ושישי השבוע.

הפופולריים