שביתת האחיות: העיצומים ימשכו ללא קיצוץ בשכר

שביתת האחיות: העיצומים ימשכו ללא קיצוץ בשכר
יו"ר הסתדרות האחיות סיכמה עם מנכ"ל משרד הבריאות ונציגי האוצר כי בהתאם להחלטת בית המשפט אמש, האחיות ימשיכו בעיצומים והשביתה תושהה לשבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחיות מפגינות
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שביתת האחיות: העיצומים של האחיות ימשכו ללא קיצוץ בשכרן, כך סיכמה היום (חמישי) יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן עם מנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ועם נציגי משרד האוצר. בהתאם להחלטת בית המשפט אמש, האחיות ימשיכו בעיצומים והשביתה תושהה לשבוע, לצורך ניהול המשא ומתן אינטנסיבי על כלל הטענות של האחיות: הנהלים, העומסים מכל סיבה שהיא כולל האקרדיטציה.

בעקבות הבקשה להתאים את רישיון המחלקות למיטות בפועל, בית המשפט הורה למנכ"ל משרד הבריאות להעביר בתוך שבוע מידע על מספר המיטות בכל בית חולים ומספר האחיות והאחים בכלל מערך האשפוז הציבורי. יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן אמרה: "בעקבות הצעדים שלנו, לראשונה וכבר היום, משרד הבריאות ייפגש עמנו למשא ומתן על דרכים אופרטיביות להפחתת העומסים. אנחנו ממשיכות בעיצומים שלנו בכל הכוח בלי בקרות בלי מטלות מיותרות ובלי מדדים מיותרים".

אמש, בתום הדיון בבית הדין לעבודה, אמר מנכ"ל משרד הבריאות: "אני מציע תקופת הידברות של שלושה שבועות לפתרון הבעיות. אני מכיר בקשיים במערכת הבריאות ושהאחיות עובדות קשה". השופטת גילצר כץ טענה מול עמדת המדינה כי "אי אפשר להוריד שכר לאחות שעובדת במשרה מלאה. אם רוצים להפחית שכר צריך לעשות שימוע לכל אחות".

הפופולריים