עתירה: לסגור את מועדון הפוסיקט בתל אביב

עתירה: לסגור את מועדון הפוסיקט בתל אביב
המטה למאבק בסחר בנשים דורש לנקוט בצעד משום שמועדון החשפנות פועל מזה שנה וחצי ללא רישיון עסק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מועדון הפוסיקט
צילום: צילום: פלאש 90

המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות יגיש הבוקר (שני) עתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להורות על סגירת מועדון החשפנות פוסיקט לאלתר. העתירה תוגש נגד המשטרה, עיריית תל אביב ובעלי המקום. המועדון פועל יותר משנה וחצי בלי רישיון עסק ובחודש פברואר נדחתה העתירה של המועדון על ההחלטה שלא לחדש את רישיון העסק. הבעלים לא אמרו נואש וכפי שפרסמנו בכאן חדשות לפני כחודשיים וחצי הם הגישו ערעור לבית המשפט העליון על ההחלטה. נגד הבעלים הוגש גם כתב על הפעלת המקום בלי רישיון עסק.

עו"ד ניצן כהנא מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים אומרת: "למשטרה ולעירייה סמכות לסגור עסקים שפועלים בלי רשיון, ודאי כאלו שהתגלה שנעברו בהם עבירות חמורות. עם זאת, למרות שמסוף 2017 פועל הפוסיקט בלי רישיון לא נראית באופק פעילות לסגירתו. הפוסיקט נקרא לא פעם "בית חרושת לניצול מיני" ולא סתם. עצירות רבות נכנסו לזנות הממוסדת בו, ולרבות מחכות עוד שנים של שיקום בעקבות הניצול הקשה בתוכו. לא יעלה על הדעת שדווקא במקום כזה – לרשויות החוק ולעירייה ולא מספיק אכפת".

המשטרה לא הסכימה לחדש את רישיון העסק של מועדון חשפנות אחר- בייבידולס בתל אביב. זאת בעקבות נוהל פרקליט המדינה האוסר ריקודי לאפ דאנס. בעלי הבייבידולס עתרו נגד ההחלטה והדיון הראשון צפוי מחר.

הפופולריים