הורי ההרוגים באסון צפית לרה"מ: "קיים הבטחתך ותקים ועדת חקירה"

הורי ההרוגים באסון צפית לרה"מ: "קיים הבטחתך"
ההורים השכולים ציינו את "כתב החשדות החמור" נגד ראש מכינת בני ציון והשוו את האסון לאסון בנחל חילזון, שבו נהרג חייל ובוצע תחקיר. "היעדר בקרה ושינוי ממשי בפיקוח על המכינות הקדם צבאיות, עלולים להביא לאובדן נוסף של חיי אדם", נכתב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ההורים השכולים פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו במכתב ודרשו שיקיים את הבטחתו ויקים באופן מיידי ועדת חקירה ממשלתית לאסון בנחל צפית, שבו נהרגו עשרה חניכים של המכינה הקדם צבאית בני ציון. "קיימת חשיבות רבתית בהקמת הוועדה באופן מיידי, להבטחת שלומם של בני נוער רבים וטובים שלוקחים חלק במפעל המכינות הקדם צבאיות", נכתב במכתב ההורים שיצא ביום חמישי ופורסם היום (ראשון).

במכתב צוין כי הוגש "כתב חשדות חמור בגין הריגה" נגד ראש המכינה יובל כהאן, ונגד אביב ברדיצ'ב שמנהל את סניף תל אביב של המכינה. ההורים הזהירו כי "אי ביצוע התיקנים הדרושים בחוק ובתקנות והיעדר בקרה ושינוי ממשי בפיקוח על המכינות הקדם צבאיות, עלולים להביא לאובדן נוסף של חיי אדם".

במכתב השוו ההורים את האסון בנחל צפית לאסון בנחל חילזון, שבו נהרג חייל צה"ל במהלך אימון בעת שיטפון. ההורים הדגישו כי במקרה הזה, בנוסף לתחקיר של המשטרה הצבאית החוקרת, התקיים תחקיר של האסון וצויינו דבריו של הרמטכ"ל אביב כוכבי, שקבע כי יישום המסקנות מהחקירה יבוצע באופן מיידי. 

"כבוד ראש הממשלה, אנחנו מצפים כי תורה על הקמתה של ועדת חקירה לאלתר על מנת להוביל, בכל ההקדם האפשרי, לתיקונים מהותיים ומשמעותיים להמשך פעילות המכינות הקדם צבאיות בכללותה", הוסיפו במכתב לראש הממשלה.

בחודש שעבר הודיעה הפרקליטות כי מדריך מכינת "בני ציון" לשעבר יובל כאהן, והמדריך אביב ברדיצ'ב שהוביל את הטיול – יועמדו לדין בגין הריגה בכפוף לשימוע. ההחלטה להעמיד את השניים לדין בגין הריגה בקלות דעת וחבלה חמורה התקבלה על ידי פרקליט המחוז. פרקליט המדינה שי ניצן החליט לאמץ אותה. כבר בסיום חקירת האסון, בזמן השלמות החקירה בספטמבר שעבר, הם נחקרו שוב בחשד להריגה.

ראש הממשלה הודיע בתחילת החודש שעבר כי תקום ועדת בדיקה ממשלתית בנוגע לאסון בנחל צפית. "ברגע שהבדיקה המשטרתית תסתיים, נקים את הוועדה הממשלתית", אמר נתניהו. על הורי ההרוגים אמר: "הכאב שלהם בלתי נתפס. הם ביקשו ממני דבר אחד: להקים ועדת בדיקה".

הפופולריים