הקשישה שהנאשם באונס שלה זוכה מדברת לראשונה: "מפחדת שינקום"

הקשישה שהנאשם באונס שלה זוכה מדברת: מפחדת שינקום
רחל (שם בדוי) בת ה-82 מספרת על האונס שעברה לטענתה בידי עבריין מין ומדברת על הזיכוי של בית המשפט: "הייתי בבית החולים 4 ימים, הרחם נקרע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

"הוא יכול לנקום, אני מפחדת על החיים שלי ועל המשפחה שלי": רחל (שם בדוי), בת 82, סיפרה בריאיון שפורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11 על האונס שעברה לטענתה בידי עאדל הייב, בן 43, אסיר משוחרר שזוכה בבית המשפט. "הייתי בבית החולים ארבעה ימים, הרחם נקרע", אמרה הקשישה.

בית המשפט המחוזי בנצרת קבע כי לא הוכח שהנאשם אנס את המתלוננת וטען שהפרקליטות לא הוכיחה שהקשישה התנגדה למעשיו. השופטים בחרו להאמין להייב, עבריין מין מורשע, ולהעדיף את גירסתו על גירסתה, תוך שהם מסתמכים על הקלטות שבהם הוא מציע לה הצעות מיניות. הייב התקשר לרחל לא פחות מ-17 פעמים ואילו היא חזרה אליו רק פעם אחת.

"כל מה שרציתי זה להרחיב את הדלת אבל הוא רצה טרף!! לא הייתה שום הסכמה", הבהירה הקשישה. בבית המשפט רחל נחקרה על ידי סנגורו ונשאלה: "האם אני יכול להבין שבעצם את מתעניינת עד כדי כך כמה עולה להיות איתך במפגש מיני כי הוא הציג את עצמו בפניך כג'יגולו והוא נותן את השירות הזה ואת אומרת לו אני רוצה לדעת מראש כמה זה עולה?". מהתשובה של רחל נראה כי כלל לא הבינה את השאלה: "כן מותר לי לדעת כמה זה עולה, יש לי שלוש הצעות לעשות מקלחת משלושה קבלנים".

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית פנה היום לפרקליט המדינה בדרישה לערער על הכרעת הדין. הייב הורשע רק בהפרת הוראה חוקית, שכן הפר את צו הפיקוח שהיה נגדו בשל היותו עבריין מין משוחרר. "בבקשה מכם, תחזיקו את הבן אדם הזה בכלא כמו שהצדק אומר. שיטפלו בבן אדם הזה, לא מספיק לסגור אותו. צריך לטפל טיפול רפואי, בחוץ הוא יזיק לאנושות", התחננה רחל. בשבוע הבא יישמעו הטיעונים לעונש לעניין הפרת צו הפיקוח ובפרקליטות שוקלים את צעדיהם.

הפופולריים