פרסום ראשון: שחרור מוקדם לראש עיריית אשקלון לשעבר

פרסום ראשון: שחרור מוקדם לראש עיריית אשקלון לשעבר
ועדת השחרורים הורתה על קיצור עונשו של איתמר שמעוני שהורשע בין היתר בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. דעת המיעוט בוועדה: "נוכח הפגיעה באמון הציבור, לא ריצה מספיק ממאסרו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר שמעוני נכנס לכלא 16.6.21
צילום: דוד כהן, פלאש 90

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר הודיעה היום (שני) על שחרורו המוקדם של ראש עיריית אשקלון לשעבר איתמר שמעוני, שהורשע בלקיחת שוחד, מרמה, הפרת אמונים ועבירות מס. שמעוני נידון לארבע שנות מאסר וריצה עד כה שנתיים, לאחר שהורשע בקבלת שוחד של 150 אלף שקלים מהקבלן יואל דווידי תמורת קידום פרוייקטים שלו. 

כל המעורבים בפרשת השוחד שבה היה מעורב שמעוני שוחררו מבתי הכלא: נותן השוחד הקבלן דווידי ריצה כחמישה חודשים בלבד. משה פונטה, מקורבו של ראש העיר שתיווך לשוחד נידון לשנה וחודשיים מאסר. אחיו של ראש העיר, עופר שמעוני, הורשע בקבלת השוחד ובכך שלקח לעצמו עמלה של 55 אלף שקלים. הוא נידון לשנה וחודשיים מאסר ושוחרר אחרי כמה חודשים, וכן שילם קנס של 75 אלף שקלים. 

לפני כחצי שנה ביקש שמעוני שחרור מוקדם. פרקליטתו של שמעוני עו"ד אלינה כרסנטי מסרה בתגובה: "שמעוני עבר תהליך שיקום ממושך מאחורי הסורגים והתנהגותו מופתית אנו מאמינים כי בקשתו לשחרור מוקדם תתקבל".

עורכת הדין אלינה כרסנטי המייצגת את שמעוני הגיבה: "מדובר בהחלטה ראויה ואנו מברכים על השחרור המוקדם. זהו מאסרו הראשון של מרשי שעומד בכל הקריטריונים לשחרור מוקדם, לצערי דעת המיעוט הינה קיצונית ובלתי סבירה שהרי גם המדינה הסכימה לשחרורו המוקדם של שמעוני".

עו"ד כרסנטי
הפופולריים