"הוא לא יהיה פרטנר להורות": שירה איסקוב על החוק שיגן על בנה

"הוא לא יהיה פרטנר להורות": שירה איסקוב נלחמת על בנה
איסקוב ועורכת דינה מקדמות חוק שיגן על בנה מפני לראות את הנאשם בבית הכלא, ושהוא יקבל עליו החלטות קריטיות. החוק שהוצע ימנע את הזכות ההורית של אביעד, ולצד האפוטרופוסות של איסקוב, היא לא תצטרך להיות תלויה במורשע כלל, כשזה קשור לבנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שירה איסקוב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שירה איסקוב סיפרה היום (ראשון) לתוכנית סדר יום בכאן רשת ב, על החוק שהיא ועורכת הדין מיקי רויטמן מקדמות. החוק נקרא "הצלת ילדים מפני הורים אלימים", ומטרתו למנוע מהורה שפגע בבת זוגו ובילדיו לקבל עליהם החלטות קריטיות ולדרוש להיפגש עימם.

רויטמן הסבירה כי בשונה מ"חוק האפוטרופוס" שהיא איסקוב הצליחו לקדם לפני שנתיים, לאביעד משה יש זכויות הוריות על הילד, והדבר מצריך מאיסקוב מאמצים רבים. "יש מקומות בחוק שצריך את הסכמת ההורה ולא האפוטרופוס, גם בעניינים בנלאים כמו שינוי שם המשפחה", הסבירה עורכת הדין. 

הריאיון המלא | האזינו

במצבים של החלטות רפואיות ונפשיות, איסקוב הייתה הולכת לדיונים בבית המשפט כדי לקבל הכרעה.  "החוק הזה חשוב לנפש. להתמודד עם זה כל פעם בבית משפט, לדון למה כן, למה לא - זו פגיעה נפשית. אין סיבה שזה ימשיך להיות ככה", אמרה איסקוב.

"הוא לא יהיה פרטנר להורות", הסבירה איסקוב וטענה: "הילד שלי היה צריך טיפול רגשי, שלחתי לאביעד בקשה לאישור לכלא – הוא לא אישר. למה אני צריכה לדון איתו על זה בכלל? למה אני צריכה לאשר איתו?".

לפני שבועיים, בית המשפט העליון דחה פה-אחד את בקשת הערעור של אביעד משה על הרשעתו בניסיון רצח איסקוב, בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות ובהתעללות בילדם. גם ערעורו על העונש נדחה. "איני זוכר תקיפה כה אלימה, ממושכת ואכזרית", אמר ראש הרכב השופטים יוסף אלרון. "הוא ראוי לכל שנת מאסר שנגזרה עליו".

הפופולריים