אחרי שבוטלו: העליון החזיר את האישומים נגד אלוביץ' בתיק בזק

העליון החזיר את האישומים נגד אלוביץ' בתיק בזק
ביהמ"ש הפך את החלטת המחוזי שביטל שני אישומים, וקבע כי לא ניתן לומר באופן מובהק שאי בסיס להרשעה • אלוביץ' הואשם בעבירות מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ועבירות של הכללת פרט מטעה כדי להטעות את ציבור המשקיעים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אלוביץ' בבית המשפט, אפריל 2022
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט העליון הפך היום (חמישי) את החלטת בית המשפט המחוזי, והחזיר את האישומים נגד איש העסקים שאול אלוביץ' ובנו אור ונאשמים נוספים מפרשת בזק. בעקבות ההחלטה, האישומים ימשיכו להתברר בבית המשפט. 

האישומים נגד אלוביץ' כללו עבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד, קבלת דבר במרמה ועבירות של הכללת פרט מטעה בדיווח כדי להטעות את ציבור המשקיעים. זאת, על רקע הדלפת חומרים ומסמכים מוועדות בלתי תלויות שהוקמו במסגרת הליכי אישור "עסקת בזק-יס", שהביאה למיזוג החברות בזק ודי.בי.אס שירותי לוויין (1998), ו"עסקת יס-חלל" – בה רכשה חברת יס מקטעי שידורי לווין מחברת חלל תקשורת.

בהחלטת בית המשפט המחוזי בוטלו שני האישומים בנימוק שהעובדות שפורטו בהם אינן מגלות עבירה. בפסק הדין שניתן היום קבע בית המשפט העליון שלא ניתן לומר באופן מובהק שאין בסיס להרשעת הנאשמים בעבירות שיוחסו להם. תיק בזק הוא פרשה שמתנהלת בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ואינה חלק מתיק 4000 בו נאשם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

הפופולריים