"תיק האיראניות": בית המשפט זיכה את הנאשמים

"תיק האיראניות": בית המשפט זיכה את הנאשמים
השופט: "אין ספק שלא הייתה לנאשמים כוונה לפגוע בביטחון המדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיק האיראניות
צילום: תיק האיראניות

שניים מהנאשמים בתיק שכונה "תיק האיראניות" זוכו היום (רביעי) מהעבירות שיוחסו להם: מגע עם סוכן זר, מסירת ידיעות לתועלת האויב וסיוע למסירת ידיעות. בפסיקתו אמר השופט אילן סלע כי אין ספק שלא הייתה לנאשמים כוונה לפגוע בביטחון המדינה.

עם זה, הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים תושבת חולון במגע עם סוכן זר וזיכה אותה מעבירה של מסירת ידיעות לתועלת האויב. השופט סלע אמר בפסיקתו כי "היה לה חשד ממשי שמדובר בגורם הקשור לשלטון האיראני ומטרת הקשר עימו היה לקבל מידע על הנעשה באיראן בשל תפקידה כשדרנית ברדיו לקהילה האיראנית". שתי נאשמות נוספות זוכו בעבר מהעבירות שיוחסו להם.

תושבת בית שמש, שזוכתה מהאישומים נגדה, אמרה בבכי לאחר הזיכוי: "אני לא ידעתי , כל הזמן חשבתי שהוא יהודי, לא הייתה לי שום כוונה אף פעם לפגוע במדינת ישראל, זאת המדינה שלי, אני הבאתי לפה שישה בנים, נתתי את הנשמה שלי".

בנה של האישה שזוכתה אמר בריאיון ל"בחצי היום" בכאן רשת ב: "טוב שזה ירד מהפרק, זו הייתה תקופה מאוד מאוד קשה. זה פגע בנו נפשית, כלכלית, ברוך השם הצדק יצא לאור. לא ידענו כלום, יום אחד באו לקחת אותה. כנראה אנשי שב"כ עם בגדים אזרחיים מלווים בשוטרים. בלי להסביר מה קרה, העלימו אותה לאיזה חודש. לא היה לה שמץ של מושג מה היא עשתה. יום אחד מעלימים לך את אמא שלך. זה היה איום ונורא. אמא שלי ניסתה לעזור ליהודי. הוא פנה אליה והוא מתוחכם מאוד ולאט לאט הוא הצליח לחדור ולנצל את היושר והתום לב שלה. היא חשבה שהוא יהודי והיא לא הבינה שהוא לא יהודי. הוא ביקש דברים שטותיים כאילו שהוא התגעגע לארץ ישראל".

הריאיון המלא: 

 

 

הפופולריים