לא רק חיל האוויר: הפגיעה בכשירות בצה"ל • איתות סעודי: לראשונה - שגריר ברשות וקונסול בירושלים

לא רק באוויר: הפגיעה בכשירות בצה"ל, וגם - האיתות הסעודי
דיווח: איראן האטה את קצב צבירת האורניום המועשר - ודיללה את המאגר • ההתנגשות המדממת בין הכפר בורקה למאחז עוז ציון • השחקן רמי ברוך: "תיאטרון עוסק גם במה שקורה סביבנו" • "אלוף ההפלות" גיורא רום הלך לעולמו • דרי הרחוב שנאבקים בהתמכרויות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

לא רק חיל האוויר: מסתמנת פגיעה בכשירות באמ"ן ובחיל הים

לאחר החשיפה בשבוע שעבר על הירידה המבצעית הצפויה בחיל האוויר, אתמול (שישי) פורסם בחדשות שישי כי מלבד פגיעה בחיל האוויר, בצה"ל צופים גם פגיעה בחיל היבשה ובמטה המבצעי של חיל הים. לדברי בכירים בצבא, מדובר בפגיעה שהולכת ומעמיקה עם הזמן - צה"ל כשיר כעת, אך לא ברור מה יהיה בעוד חודש.

לקריאת הידעה המלאה

לראשונה: שגריר סעודי ברשות הפלסטינית וקונסול בירושלים

שגריר סעודיה בירדן, נאיף בן בנדר א-סודיירי, הגיש היום את כתב האמנה שלו כשגרירה של הממלכה "במדינת פלסטין וכקונסול כללי בירושלים (שאינו מוצב שם)", כך נמסר בציוץ של שגרירות סעודיה ברבת עמון. טקס הגשת כתב האמנה ליועצו של ראש הרשות הפלסטינית לעניינים דיפלומטיים, מג'ד אל-ח'אלדי, התקיים בשגרירות הפלסטינית ברבת עמון.

לקריאת הידיעה המלאה

שגריר סעודיה בירדן

"שהילדה שלי תדע שנלחמתי": דרי הרחוב שנאבקים בהתמכרויות

דיווח: איראן האטה את קצב צבירת האורניום המועשר - ודיללה את המאגר

ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח אתמול כי איראן דיללה כמות קטנה ממאגר האורניום המועשר שלה לרמה של 60% בשבועות האחרונים, וגם האטה את הקצב של צבירת אורניום מועשר כזה. כך מסרו לעיתון גורמים שתודרכו בנושא. לפי הדיווח, המהלך עשוי להרגיע את המתיחות בין ארצות הברית ואיראן, ואולי אפילו לאפשר את חידוש השיחות בין המדינות באשר לתוכנית הגרעין האיראנית.

לקריאת הידיעה המלאה

השריפות בהוואי: 80 נהרגו, עלות השיקום הוערכה בכ-5.5 מיליארד דולרים

מניין הנספים בשריפות הענקיות בהוואי עלה היום ל-80. על פי הרשויות, השריפה באי מאווי, שבגללה פונו תושבים מהאזור, "נמצאת בשליטה של 80%". הנזק הכבד ביותר שגרמו שריפות הענק השבוע בהוואי נגרם לעיירת הנופש להאינה, שבה נשרפו שכונות רבות עד היסוד. עלות שיקום העיירה הוערכה בכ-5.5 מיליארד דולרים על ידי הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום האמריקנית. לפי ההערכה, כ-2,207 מבנים ניזוקו או נהרסו כתוצאה מהשריפות, וכ-2,170 דונמים נשרפו.

לקריאת הידיעה המלאה

בכיר חיל האוויר לשעבר, "אלוף ההפלות" גיורא רום הלך לעולמו

האלוף בדימוס גיורא רום הלך אמש לעולמו בגיל 78, לאחר מאבק במחלת הסרטן. רום, ששירת כטייס קרב במשך שנים, נחשב לאלוף ההפלות הראשון של חיל האוויר הישראלי בדור הסילון. את התואר קיבל כשהפיל במלחמת ששת הימים חמישה מטוסי מיג – ארבעה מצריים ואחד סורי – ובכך גם הפך לטייס המצטיין במלחמה.

האלוף בדימוס גיורא רום. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חזית המאחזים: ההתנגשות המדממת בין הכפר בורקה למאחז עוז ציון

השחקן רמי ברוך בריאיון: "תיאטרון עוסק גם במה שקורה סביבנו"

שחקן התיאטרון רמי ברוך, המשתתף בהצגה "המלך עומד למות", שנקטעה היום בשל קריאות מהקהל, התייחס בחדשות שישי לתקרית הלא שגרתית: "אתה לא יכול שלא להתייחס למה שקורה פה מסביב, אי אפשר לא לדבר בגלל שהאווירה טעונה".

הפופולריים