פרשת בורקה: נדחה הערעור על הארכת מעצרו של יחיאל אינדור

פרשת בורקה: נדחה הערעור על הארכת מעצרו של יחיאל אינדור
ביהמ"ש החליט על דחיית הערעור על הארכת מעצרו של יחיאל אינדור, החשוד ברצח הפלסטיני בכפר בורקה. נציג המשטרה: "טענת ההגנה העצמית נחלשת משמעותית. מרגישים שיש לו זיכרון סלקטיבי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יחיאל אינדור
צילום: ללא קרדיט

בית המשפט החליט היום (שני) לדחות את הערעור על הארכת מעצרו של יחיאל אינדור, החשוד ברצח הפלסטיני קוסאי מעטאן בן ה-19, בעימות בכפר בורקה. זאת בטענה כי "בכל מקרה הארכת מעצרו של אינדור אמורה להסתיים עוד פחות מ-24 שעות. עם כל ההבנה הרבה לטענותיו, עדיין על הפרק פרשה שבסופה מצא את מותו אדם, לכאורה בעקבות ירייה מאקדחו".

בדיון טען נציג המשטרה לחוסר מהימנותו של אינדור: "טענת ההגנה העצמית נחלשת משמעותית. כששואלים אותו לגבי הפלסטינים - הוא יודע לתאר מאות, כששואלים אותו לגבי היהודים מרגישים שיש לו זיכרון סלקטיבי". עורך דינו של החשוד, נתי רום מארגון חוננו, השיב לכך: "לפי הדו"ח הרפואי הוא אכן סובל מבעיות זיכרון"

נזכיר כי מאז האירוע בבורקה, אינדור היה מאושפז במצב קשה בבית החולים שערי צדק. למרות שהיה תחת מעצר, קיבלו ח"כים מהקואליציה אישור לבקר אותו בבית החולים. בחמישי האחרון, בית המשפט העליון דחה את בקשת רשות הערעור שהגישה הפרקליטות על שחרורו של אלישע ירד למעצר בית. זאת בנימוק כי "בהמשך החקירה עשוי להצטבר חומר ראיות נוסף שייתכן שיהיה בו כדי לשנות את התמונה הראייתית ביחס למעורבותו של המשיב באירוע". בהמשך, בית משפט הצבאי שיחרר את ארבעת החשודים הפלסטינים במעורבות באירוע, בטענה כי "אין חשד סביר" וכי "לא ניתן לקשור את החשודים למעשים שבגינם נחקרו". 

המסמך העיקרי עליו נבנתה המשטרה הוא דוח פתולוגי של הרשות הפלסטינית על נתיחת הגופה, אלא שהדוח טרם תורגם לעברית ועדיין לא ברורה משמעותו ורמת הקבילות שלו. השופט ציון סהראי ביקר את אי חשיפת המסמך, וכתב "מדובר בחומר שהיה מצוי בידי המבקשת והשב״כ עובר לדיון. מן הראוי כי המבקשת אשר עותרת לשלילת חירותו של אדם תציג בפני בית המשפט את כלל המסמכים שיש בידה או שביכולתה להשיג במאמץ סביר".

הפופולריים