הפגישה אצל ראש השב"כ - וההשתלטות של עבריינים על הקלפיות

הפגישה אצל ראש השב"כ - וההשתלטות של עבריינים על הקלפיות
ראשי הרשויות הערביות יפגשו הערב עם רונן בר ושרי האוצר והפנים: יידרשו לשתף פעולה עם הממשלה ברקע הבחירות לרשויות המקומיות • בשל מעורבות עם משפחת פשע והגשת כתב האישום נגדו: היועמ"שית ביקשה להשעות את ראש מועצת ראמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רונן בר
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ראש השב"כ רונן בר ייפגש הערב (ראשון) בלשכתו בתל אביב עם ראשי הרשויות הערביות, שר האוצר סמוטריץ' ושר הפנים ארבל. זאת במטרה לבנות צעדים בוני אמון לקראת הבחירות לרשויות המקומיות בחברה הערבית. גורם המעורה בפרטים מסר שבדיון צפויים לבקש מראשי הרשויות לשתף פעולה עם הממשלה.

הפגישה הזו היא חלק מהחלטה של ועדת המשנה למיגור הפשיעה בחברה הערבית, שהתכנסה בשבוע שעבר והחליטה על הגברת המעורבות של שב"כ בנושא לקראת הבחירות לרשויות המקומיות. בהערכת המצב שנעשתה עלה כי משפחות פשע השתלטו על כמה ועדות קלפי, ובפגישה צפויים לעלות פתרונות לסוגיה הזאת, יחד עם סוגיות נוספות.

בשבוע שעבר פורסם בכאן חדשות ששב"כ סימן בין 15 ל-20 רשויות מקומיות ערביות שבהן יש איום על מועמדים, בוחרים ונבחרי ציבור מצד משפחות פשיעה. גורמי הביטחון מוטרדים מכך שברשויות אלה עלול להיפגע חופש הבחירה בבחירות שיתקיימו בחודש אוקטובר, וטוענים שיש צורך בהיערכות מיוחדת מעבר למשטרה.

בשבוע שעבר נרצח מנכ"ל עיריית טירה, עבד אלרחמן קשוע, ביריות במכוניתו. יום לאחר מכן נרצחו ארבעה בני אדם באבו סנאן, בהם מועמד לראשות המועצה ראזי סאעב. 

היועמ"שית מבקשת להשעות את ראש המועצה המקושר למשפחת פשע

בתוך כך, היועצת המשפטית לממשלה הגישה בקשה להשעות את ראש מועצת ראמה שאוקי אבו לטיף, שנגדו הוגש כתב אישום בשבוע שעבר בגין סיוע לסחיטה באיומים, מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. מכתב האישום עולה שראש המועצה שימש כ"מתווך" בין אחיו, הנחשבים יעדים של המשטרה וראשי ארגון הפשיעה אבו לטיף - לבין אנשים שאוימו ונסחטו על ידם. בחלק מהמקרים הוא נאשם שקיבל לידיו כספים שהושגו באמצעות סחיטה באיומים. 

הבקשה של היועצת המשפטית לממשלה הוגשה לוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות בשל הגשת כתבי אישום. "חומרתן של עבירות אלו מקבלת משנה תוקף נוכח גל הפשיעה והאלימות הגואה בחברה הערבית, עימו נדרשות רשויות אכיפת החוק להתמודד בעת הזו, שכולל מקרי רצח רבים, פגיעה ברכוש ותופעה מאורגנת של סחיטה באיומים מצד ארגוני פשע", נכתב בנימוקי הבקשה. 

 

 

הפופולריים