לאחר האישום: הפרקליט הבכיר לא יוכל להופיע בבית המשפט

לאחר האישום: הפרקליט הבכיר לא יוכל להופיע בבית המשפט
הנציבות החליטה בצעד חריג שלא לאפשר לעומרי קופלר לייצג את המדינה עד להודעה חדשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עומרי קופלר
צילום: ללא קרדיט

פרשת הפרקליט הבכיר והתאונה הקטלנית שנחשפה בכאן חדשות: אחרי שהוגש נגדו כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות של אסתר מזרחי בת ה-88, בנציבות הודיעו השבוע לעומרי קופלר, שבין היתר מנהל את תיק נגד משפחת הפשע אבו לטיף, כי לא יוכל יותר לייצג את המדינה ולהופיע בבית המשפט עד להודעה חדשה. כך דווח היום (רביעי) בחדשות הערב.

 

הנציבות החליטה על הצעד החריג נגד הפרקליט שהפך לנאשם על אף שהיועמ"שית או מי מטעמה לא מסרה את עמדתה לנציבות כמתחייב במקרים אלה. מהנציבות מאשרים את הפרטים ומסרו: "למרות שאין קלון, הוחלט בשל המורכבות להגביל את עבודתו של הפרקליט".

סנגורו של קופלר עו"ד יוסי יעקבי בתגובה: "למרות שברור שהמקרה לא מצדיק הטלת אמצעי משמעתי, ודאי שלא השעיה, סוכם שעו"ד קופלר יפסיק להופיע לעת הזאת בפני ערכאות שיפוטיות, לצד המשך עבודתו השוטפת בפרקליטות. אנו בטוחים שעם שמיעת הראיות בתיק, תובהר התמונה העובדתית, שתחזק את עמדתנו שלא היה מקום להגיש אישום".

קופלר, שאחראי על ניהול תיקי דגל של מדינת ישראל, היה מעורב בתאונת דרכים בחודש פברואר שבה פגע עם רכבו באסתר מזרחי בת 88, שמתה מפצעיה 20 דקות מהגעתה לבית החולים. בכאן חדשות נחשפה התנהלות גורמי אכיפת החוק סביב האירוע, שהעלתה כמה סימני שאלה. עדים שהיו סמוך לזירה לא תושאלו, וחלק ממצלמות האבטחה באזור כלל לא נלקחו על ידי המשטרה.

הפופולריים