קו המטרו בגוש דן אושר: יעבור בבני ברק, יבוצעו עבודות בשבת

המטרו בגוש דן אושר: יעבור בבני ברק, יבוצעו עבודות בשבת
התוכנית, בתקציב שנאמד בכ-150 מיליארד שקלים, אושרה בוועדה התשתיות הלאומית, שטענה כי בבני ברק חתמו על הסכם עם חברת נת"ע, שיאפשר את העבודות בשבתות ובחגים. בעירייה הכחישו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חרדים בבני ברק 30.05.23
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הוועדה לתשתיות לאומיות אישרה את תוכנית קו מטרו M2, שיעבור בין בת ים לפתח תקווה, דרך בני ברק – שם יבוצעו עבודות חפירה לפיתוח הקו גם בשבתות ובחגים. התוכנית תעבור לאישור הממשלה.

בעיריית בני ברק הכחישו את הדברים ומסרו: "עבודות המטרו יתבצעו אך רק בימי החול כפי שסוכם בבירור בתנאי ההיתר וצוין במפורש. בהסכם, שאושר במועצת העיר ועל דעת רבני העיר, הוכנס סעיף שמתייחס למציאות של פיקוח נפש העלולה להתרחש באזורי החפירה, ופעולות חירום הנדרשות למניעת חשש פיקוח נפש, ורק פעילות זו הותרה, והותנתה בפיקוח רבני העיר. הנושא מופיע ברורות בהסכם שהובא למועצת העיר וזכה לאישור גורף של חברי המועצה. בניגוד לדיווח, לא אושרה כל עבודה בשבת ולא תתבצענה עבודות בשבת".

אורך הקו הוא כ-25 הוא ק"מ. הוא יחל במחלף יוספטל שבחולון ויעבור בתל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ובפתח תקווה, ויסתיים ליד אזור התעסוקה סגולה שבעיר. מדובר בפרויקט התשתית הגדול ביותר שנעשה בישראל ועלותו נאמדת בכ-150 מיליארד שקלים.

הקו יהיה בממשק עם קווי מערכת תחבורה ציבורית נוספים: שני קווי מטרו - השלום (1M), וכפר גנים (3M); תחנות של רכבת ישראל - השלום, סגולה פתח תקווה; תחנות קווי רכבת קלה: הקו האדום - החשמונאים, הקו הירוק - כיכר הבימה, הקו הסגול - אלנבי, בר אילן וכפר גנים.

"לאור חתימת הסכם בין נת"ע לעיריית בני ברק, בוטל התוואי החלופי לתוואי בני ברק העובר ברמת גן, באופן שיבטיח את השרות לעיר", הודיעה הוועדה.

הפופולריים