שופטי העליון אאוט, בן גביר אין: השינוי של המפכ"ל בחובת הצדעה לבכירים

בן גביר במקום שופטי העליון: חובת ההצדעה של שוטרים שונתה
מפכ"ל המשטרה הסיר את חובת ההצדעה בפני שופטי ביהמ"ש העליון והוסיף במקומם שורה של מפקדי זרועות הביטחון, ביניהם, השר לביטחון לאומי • משטרת ישראל: "שבתאי הנחה את הגורמים שעסקו בהכנת הפקודה לשוב ולבחון אותה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: פלאש 90

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי, שינה היום (שלישי) את פקודת המשטרה, בנוגע לחובת ההצדעה של שוטרים בפני בכירים. המפכ"ל הסיר את החובה להצדיע לשופטי בית המשפט העליון, והוסיף במקומם את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, הרמטכ״ל הרצי הלוי, ראש השב״כ רונן בר, ראש המוסד דוד ברנע, נציבת שב״ס רב-גונדר קטי פרי ונציב כבאות והצלה אייל כספי. 

הפקודה המקורית

לפי הפקודה הקודמת מאז אוקטובר 2019, חובת ההצדעה חלה על כל שוטר בשירות קבע או שוטר בשירות מילואים פעיל במג"ב או מתנדב במשמר האזרחי, כשהוא במדים. ההצדעה תחוייב כשהשוטר על מדים, ואם יש כובע משטרה בהישג ידו, זאת באירועים רשמיים כגון משמר כבוד, טקסים, ביקורים רשמיים או לדמויות בכירות.

לפי הפקודה העדכנית ששונתה לפני כשבועיים על ידי מפכ״ל המשטרה, ופורסמה לראשונה על ידי העיתונאי ג'וש בריינר מעיתון הארץ, ההצדעה כלפי שופטי בית המשפט העליון והשרים בוטלה, ובמקומה יחוייבו השוטרים להצדיע רק לשר לביטחון לאומי ולמפקדי זרועות הביטחון.

הפקודה המחודשת

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "כמקובל מעת לעת ובמקביל לעדכון פקודות ונהלים נוספים, עודכנה הפקודה נשוא פנייתכם בהנחיית ראש אגף משאבי אנוש. מפכ"ל המשטרה הנחה את הגורמים שעסקו בהכנת הפקודה לשוב ולבחון אותה, ולגבש המלצות בתוך שבוע ימים בעניין זה". 

הפופולריים