הטבח בצפון: היועמ"שית אישרה שימוש ברוגלת פגסוס

הטבח בצפון: היועמ"שית אישרה שימוש ברוגלת פגסוס
השר קיש: "המשטרה הזניחה שנים רבות את הטיפול במגזר הערבי" • יו"ר מרכז אמאן למאבק באלימות בחברה הערבית: "המדינה באמת רוצה למגר את האלימות? אנחנו סופרים גופות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הרצח בבסמת טבעון
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה אישרה הבוקר (חמישי) למפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי להשתמש ברוגלת פגסוס לחקירת הרצח בבסמת טבעון. בבקשתו, ציין המפכ"ל את חשיבות השימוש באמצעים בטווח הקרוב לאירוע הרצח. אמש פורסם בחדשות הערב בכאן חדשות כי המפכ"ל ביקש להחזיר למשטרה את האמצעים הטכנולוגיים שנלקחו בפרשת nso, במטרה שיסייעו נקודתית לחקירת הרצח בבסמת. זאת ועוד, החקירה הועברה אמש ממחוז חוף ליחידת להב 443.

שר החינוך, יואב קיש, התייחס הבוקר לאלימות בחברה הערבית שגבתה אתמול שישה קורבנות נוספים והפנה אצבע מאשימה למשטרה. בריאיון לאיילה חסון בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר כי "יש פה תהליך ארוך טווח שבזמנו התחיל שהמשטרה טיפלה במשפחות הפשע במגזר היהודי, הזניחה שנים רבות את הטיפול במגזר הערבי ואת הדבר הזה צריך לתקן".

"הפשיעה בחברה הערבית זה יעד מרכזי שחייבים לטפל בו", אמר קיש. הוא הוסיף כי לדעתו יש לטפל בפשיעה באמצעות שימוש ברוגלות: "אנחנו חייבים לתת שם כלים שלא נמצאים בשוטף, בין אם שימוש ברוגלות ספציפית לטיפול במשפחות הפשע במגזר הערבי. יש פה תופעה, היא מקצינה ואנחנו רואים שילוב של לחץ בבחירות המוניציפליות כגורם מאיץ לתוך הדבר הזה".

בריאיון תיאר קיש את מעורבותו של משרד החינוך: "האירוע המזעזע אתמול בבסמת טבעון עירב גם שני תלמידים. בסוף זה נכנס למעגלים של חפים מפשע, למעגלים של ילדים. אנחנו פה נערכנו גם במחוז וגם במטה לתת מענה פסיכולוגי משלים ואת כל התמיכה הנדרשת לכיתה, למשפחה, למסגרות מסביב ובזה עסקנו אתמול".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

גם יו"ר יו"ר מרכז אמאן למאבק באלימות בחברה הערבית, כאמל ריאן, התייחס לנושא ואמר בריאיון לאיילה חסון בכאב: "זה ריקוד על הדם שלנו. אנחנו סופרים גופות. איפה אתם?".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב 

הוא ביקר את התנהלותה של המדינה בנושא, ואמר: "האם המדינה רוצה למגר את האלימות, את הפשיעה ואת הטבח בחברה הערבית? האם היא באמת רוצה?". ריאן הביע את תסכולו סביב חוסר המענה לבעיה הקשה, והוסיף: "אנחנו נטפל במשפחות הפשע שהם חכמים יותר מהשוטרים? שהם עשירים יותר מהשוטרים? שיש להם יותר כוח אדם מהשוטרים?".

הפופולריים