האזינו לריאיון

אלמוג כהן על חשיפת יומן המפכ"ל: "אם ככה אז מה תפקידו"?

אלמוג כהן על חשיפת יומן המפכ"ל: "אם ככה אז מה תפקידו"?
ח"כ מעוצמה יהודית חשף איך נאבק מול הפרוטקשן בעזרת קשריו במשטרה: "הם הבינו שמולי הם יפסידו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלמוג כהן
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

חבר הכנסת אלמוג כהן התייחס הבוקר (חמישי) בריאיון לרינה מצליח ועקיבא נוביק בכאן רשת ב לחשיפת יומן המפכ"ל יעקב שבתאי אמש בחדשות הערב בכאן 11. במהלך הריאיון חבר הכנסת כהן ביקר את התנהלותו של המפכ"ל לגבי הטיפול בפשיעה בחברה הערבית, בגלל הדיונים המעטים שביצע בנושא: "מה תפקידו של המפכ"ל? אם הוא עשה עד היום שישה דיונים בנושא הפשיעה בחברה הערבית לעומת עשרים בנושא של המחאות".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

בריאיון חשף חבר הכנסת כהן, כי הצליח להתמודד עם הפרוטקשן בעסק שלו באמצעות קשריו במשטרה. "ניסו לסחוט אותי כשהייתי בעלים של 'בית הפנקייק'. פניתי לחברים שלי והם הבינו שלא מתעסקים איתי". כשנשאל: "הצלחת להתמודד עם האיומים כי יש לך חברים ביחידת משטרה?" ענה: "בוודאי".

חבר הכנסת כהן הסביר כי מקור הקשרים מהיחידה המבצעית במשטרה, בה שירת בעברו, וכי כך הצליח להתמודד עם האיומים ללא כניעה לתשלומי דמי החסות: "המסר הועבר דרך מי שצריך להעביר והם הבינו שמולי הם יפסידו ולא יקבלו ממני כסף, אבל לא כולם ברי מזל בעיר".

בתחילת השנה קיים מפכ"ל המשטרה, יעקב שבתאי, שישה דיונים בראשותו בנושא הפשיעה בחברה הערבית. כך עולה מיומנו של המפכ"ל, שנחשף אמש בחדשות הערב בכאן 11. בנוסף, עלה כי שבתאי קיים שישה דיונים נוספים בנושא אצל השר לביטחון פנים איתמר בן גביר וראש הממשלה בנימין נתניהו. 

הדיון הראשון נערך בחודש אפריל, אחרי סוף שבוע מדמם עם ארבעה נרצחים, בהם אם לארבעה. אחד הדיונים בחודש יוני נערך אחרי הרצח המחומש ביפיע, והוקדש לאירוע עצמו. לשם ההשוואה, באותה התקופה קיים שבתאי יותר מ-30 דיונים בנושא המחאה נגד הרפורמה.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בעיוות מניפולטיבי של הנתונים, שיש בו כדי להטעות את הציבור באופן מגמתי וחסר אחריות. משטרת ישראל והעומד בראשה, הציבו את סוגיית הטיפול באלימות בחברה הערבית בראש סדר העדיפויות ובהתאם, מבוצע התעדוף המבצעי והאמצעים הנדרשים למשימה לאומית זו. בניגוד לנטען, הרי שבפועל, העיסוק המשטרתי בטיפול בחברה הערבית מתבצע על בסיס יומיומי רחב היקף, הן במסגרת ישיבות סגל הפיקוד, הערכות מצב, ודיונים בנושאי פשיעה חמורה שמתקיימים בהרכבים ובפורמטים שונים.

"משטרת ישראל תמשיך במלחמה חסרת פשרות באלימות בכלל ובמגזר ותשתף פעולה עם כל גורם הנהגה שיהיה מוכן לפעול למיגור האלימות ולא תירתע, גם כאשר תוטח בה ביקורת שאולי היה ראוי שזו תבחן גם תהליכים אחרים למיגור תופעות חברתיות פסולות. לצד אכיפה בלתי מתפשרת והחזרת היכולות הטכנולוגיות המבצעיות הנדרשות, רק שינוי שורשי עמוק שיבוא מתוך החברה הערבית בישראל בחינוך, בתרבות, בשיתוף הפעולה עם המשטרה וגורמים רלוונטיים נוספים בהוקעת נורמות פסולות ובפעולות אקטיביות של ההנהגה יביאו לשינוי המיוחל".

הפופולריים