"כמה שווה רצח נשמה תמימה של ילדה?"

"כמה שווה רצח נשמה תמימה של ילדה?"
אמה של בת ה-13 שנאנסה בידי ירין שרף במלונית הקורונה תקפה את גזר הדין: "כמה ניתוק בין המילים הקשות לתוצאה הסופית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירין שרף
צילום: צילום מסך

אמה של הנערה בת ה-13 שנאנסה על ידי ירין שרף במלונית הקורונה הגיבה בחריפות לגזר הדין ותקפה את החלטת השופטים. שרף, שהורשע לאחר שהודה שאנס את הנערה בפברואר 2021 ביפו, קיבל שש שנות מאסר וחצי.

בנוסף, נגזרו עליו 21 שנות מאסר על תנאי וכן עליו לפצות את הנפגעת ב-30,000 שקלים. במסגרת הדיון בגזר הדין, השופטים ציינו את ניסיונות השיקום של שרף וטענו כי יש להתחשב בכך: "ניתן בהחלט להתרשם משינוי תפיסתי ותודעתי שחל אצלו". עם זאת, התייחסו לעברו הפלילי: "עבירות איומים, ותקיפה שבגינן ריצה עונש מאסר בפועל. אין להתעלם מהסיכון שביטא שירות המבחן מפני האפשרות להישנות המעשים".

אחרי גזר הדין הגיבה אמה של הנערה במכתב בו התייחסה לגזר הדין: "השופטת  התייחסה לחומרת  מעשיו של הנאשם, לניצול הנסיבות אליהן נקלעה הילדה, לפגיעה  ולנזקים שנגרמו לה. הציפייה שלי גואה ואני בטוחה שהנה היא תגזור עליו את העונש הראוי לו. ולבסוף היא מגיעה לשורה התחתונה וגובה ממנו רק 6.5 שנים במאסר ועוד פיצוי של 30 אלף".

"זהו?! זה המחיר?!", תקפה האם, "כמה ניתוק בין המילים הקשות לתוצאה הסופית? כמה חוסר פרופורציה בין חומרת המעשים למחיר בצידם? לולא נאמרו המילים הקשות יכולתי לחשוב שבית משפט לא מבין כמה גדולה הפגיעה וכמה חמור הנזק".

"בית המשפט האמין לאנס 'שלקח אחריות על מעשיו', זאת לאחר שלא בחל בשום אמצעי והעיד את הילדה הנפגעת יומיים שלמים למשך שעות ארוכות, באכזריות שאין כמוה ורגע לפני סוף המשפט, ביקש להודות ולקחת אחריות כדי לשפר את סיכוייו להקלה בעונש", כתבה האם במכתב.

הפופולריים