רוטמן: "כשתקפו מתפללים יהודים וכשירקו עליי - אף אחד לא נעצר"

רוטמן: "כשתקפו יהודים וכשירקו עליי - אף אחד לא נעצר"
חרדים שהתהלכו ברחובות הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים הבחינו בנוצרים שביצעו מפגן של מסע צלב, וירקו לעברם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

חמישה חשודים, ביניהם קטין, נעצרו היום (רביעי) בחשד ליריקה על נוצרים בירושלים. חרדים שהתהלכו ביום שני ברחובות הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים, הבחינו בנוצרים שביצעו מפגן של מסע צלב, וירקו לעברם. בין היורקים היו גם ילדים. לשכת ראש הממשלה גינתה בחריפות את האירוע ובהודעה מטעמם הבהירו כי ינקטו בצעדים: "ישראל מחויבת לחלוטין לשמור על הזכות הקדושה של פולחן ועלייה לרגל לאתרים הקדושים של כל הדתות".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

ח״כ רוטמן השתתף בסיבוב שערים הבוקר בעיר העתיקה בירושלים וטוען שלא ראה שום אירוע של יריקה, למעט יריקה שהוא ספג בעצמו מתושבים ערביים של העיר העתיקה. ״אני מאוד שמח שהמשטרה מפעילה מודיעין על פגיעה באנשי דת, היו 18 אירועים של פגיעה בבתי כנסת בתל אביב ביום כיפורים - אני מצפה למעצרים", אמר רוטמן במהלך הסיור.

יושב ראש ועדת חוקה הוסיף: "אני חושב שאסור לירוק על אנשים באשר הם, בטח ובטח לא בגלל הדת שלהם. זו בכלל לא שאלה. אבל כשתקפו מתפללים בעיר העתיקה ובהר הבית וגם היום עליי ירקו - אף אחד לא נעצר. בסיור היום הלכנו הרבה אנשים, ועברו לידינו עשרות ומאות נזירים ומוסלמים, וגם עברנו ליד כנסיות,  ואני לא ראיתי שום אירוע של יריקה או ביזוי כלשהו.

מי שהתייחס בעבר לסוגיה היה השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר. בריאיון לכאן רשת ב לפני 6 שנים אמר: "יש מנהג יהודי קדום שכשעוברים ליד מנזר או ליד כומר יורקים, למה להפוך את זה לפלילי?". הבוקר הסביר זאת בריאיון לכאן רשת ב ואמר כי הוא מתנגד למעשים כאלה. הוא ציין שכשאמר שזה "מנהג יהודי קדום" הוא היה עורך דין פרטי שייצג בנות שירקו לעבר מנזר.

 

הפופולריים