השר ברקת תקף את סמוטריץ': הכין מתווה מנותק מהשטח

השר ברקת תקף את סמוטריץ': הכין מתווה מנותק מהשטח
עימותים התלקחו בוועדת הכספים בין שר הכלכלה לבין שר האוצר. ראש מועצת אשכול זעם: "האוצר מנותק מהמציאות. לא נפל האסימון מה קרה ב-7 באוקטובר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר ברקת ובצלאל סמוטריץ'
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

שר הכלכלה ניר ברקת תקף היום (שני) את משרד האוצר ואת שר האוצר בצלאל סמוטריץ', על שהכינו מתווה מנותק מהשטח. כמו כן, במהלך דיון ועדת הכספים, גם ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני זעם על האוצר, בכך שהם מנותקים מהמציאות. "לא נפל האסימון מה קרה ב-7 באוקטובר", אמר.

שר הכלכלה אמר כי הוא הזהיר את האוצר כבר בדיון הקבינט, על כך שהמתווה שהם הציעו אינו בשל. "אגף התקציבים באוצר פעם אחר פעם, חושב גזברית ולא עסקית", אמר ברקת. לדבריו, האוצר לא שאל אם המתווה פותר את הבעיות. "הניסיון שיש למגזר העסקי גדול יותר מהניסיון של אנשי אגף התקציבים שלא יודעים אפילו להוציא חשבונית", תקף ברקת.

בנוסף, ירקוני ציין כי "כל התושבים שלי במלונות באילת, קיבלו הודעה שהם צריכים לצאת ולפנות את החדרים. ח"כ גפני מבקש ממך לטפל בזה, זה לא יעלה על הדעת". לאור הדברים יצא יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני לשוחח עם האוצר, והודיע: "אף אחד לא יוצא מאף בית מלון, מסדירים את העניין".

ירקוני הבהיר בפני חברי הוועדה כי הוא אובד עצות ביחס למצב, ויש לתת לעוסקים במלאכה את המענה המתאים. "אני צריך להתחנן כדי שיתנו לי משהו? תפתחו את צינורות הכסף, אחרי זה נתחשבן. אנשים יצאו עם תחתונים מהבתים שלהם", אמר.

נציגי משרד האוצר ניסו להרגיע את הרוחות ואמרו: "אנחנו באירוע חסר תקדים, ולכן פועלים באירוע של חוסר ודאות. בשונה מהקורונה, מרבית העסקים יכולים לעבוד והמדינה צריכה שהם יעבדו - זה חלק מהמאמץ המלחמתי". על כך, ענה להם נשיא להב רועי כהן :"איך מפעל בשדרות יכול לעבוד?", הנציגים השיבו: "יש לו מענה ספציפי". 

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן הגיע לדיון בוועדת הכספים של הכנסת כחלק מהיערכות הממשלה לקביעת מתווה הפיצויים בעקבות המלחמה. עידאן תקף את הממשלה בחוסר המענה לצרכי המועצה ואמר: "המדינה הפרה את ההסכם איתנו, אם היא לא תסייע לנו - לא נצליח לשקם את הדרום". 

קודם לכן, הממשלה אישרה את הצעת האוצר להקצות 59 מיליון שקל לאשקלון, לאופקים ולרשויות שקלטו מפונים, ומיליארד שקל להקמת מנהלת התקומה לשיקום היישובים. שר האוצר אמר: "תקצוב המנהלת יביא לשיקום מהיר ויעיל ככל האפשר של יישובי עוטף ישראל. זו חובתינו המיידית, והחלטת הממשלה שעברה היא צעד חשוב".

הפופולריים