"בארץ אני טורקיה מסריחה": בית העסק שמוחרם בגלל ארדואן

"בארץ אני טורקיה מסריחה": בית העסק שמוחרם בגלל ארדואן
בית העסק לאוכל טורקי בחולון מוחרם בשל התבטאויותיו של נשיא טורקיה ארדואן: "אנחנו מייצגים גם את יהדות טורקיה שזה משהו שונה לגמרי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רג'פ טאיפ ארדואן
צילום: אי.פי

שרי קרספי, בעלת בית האוכל הטרוקי "סריס" בחולון, סיפרה היום (חמישי) לכאן חדשות כי בית העסק שלה מוחרם על ידי ישראלים, בגלל תמיכתו הנחרצת של נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, בפלסטינים והתבטאויותיו ביחס למלחמה ברצועת עזה.

קרספי אמרה: "ברגע שארדורן פתח את הפה, באופן מיידי החרם התחיל על סחורות שאנחנו מייבאים מטורקיה". עוד הסבירה כי הדבר נובע מחוסר הבחנה בין דבריו של ארדואן לבין המסורת הטורקית: "אנחנו מייצגים גם את יהדות טורקיה שזה משהו שונה לגמרי – ופה הבעיה ופה חוסר ההבנה של אנשים".

לדבריה של קרספי, לא מדובר בפעם הראשונה שבית האוכל שלה מוחרם בגלל התבטאויות של ארדואן ביחס לישראל: "בכל פעם שיש איזה סבב או מבצע ישר ארדואן מתחיל לדבר ואז מתחיל החרם. אנחנו מרגישים את זה בכל פעם אבל הפעם אנחנו מרגישים יותר - אני יהודיה מסריחה בטורקיה ובארץ אני טורקיה מסריחה"

בתוך כך, נשיא טורקיה התבטא לא פעם באופן מקומם מתחילת המלחמה בעזה, ואמר כי: "חמאס אינו ארגון טרור, אלא ארגון שחרור שמנהל מאבק על אדמתו". בנאום שנשא בפרלמנט הטורקי הוסיף ארדואן כי לארצו "אין בעיה עם מדינת ישראל, אך יש לנו בעיות עם המדיניות שלה נגד הפלסטינים". עוד אמר הנשיא כי לא יגיע לביקור בישראל כפי שתכנן.

בנוסף, בשבוע שעבר, משרד החוץ של טורקיה הכריז על החזרת השגריר הטורקי מישראל. בהודעה שפרסם משרד החוץ הישראלי, נכתב כי החזרת השגריר להתייעצויות בזמן שישראל נמצאת במלחמה היא "צעד נוסף של נשיא טורקיה המתייצב לצד ארגון הטרור חמאס".

 

הפופולריים