65 תיקי משמעת נפתחו נגד עובדי מדינה בחשד להתבטאויות לא הולמות

תיקי משמעת נפתחו נגד עובדי מדינה בחשד להתבטאות לא הולמת
כמחצית מהתיקים נגעו לעובדי מערכות הבריאות והחינוך. כעשרה תיקים הועברו לחקירה במשטרה ותשעה עובדים פוטרו מתפקידם, בהמלצת נציבות שירות המדינה. ככל הנראה אחת מהעובדות שהועמדה לדין היא מנהלת לשכה של שרה נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משרדי ממשלה בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עשרות תיקים משמעתיים נפתחו נגד עובדי מדינה על התבטאויות בלתי הולמות בעקבות ובקשר למלחמה, כאשר מחציתם על עובדי מערכות הבריאות והחינוך. כפי שפורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, מאז ה-7 באוקטובר פתחה נציבות שירות המדינה כ-65 תיקים משמעתיים נגד 72 עובדות ועובדי מדינה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

כמו כן, בחלק מהתיקים ישנם אף כמה חשודים. כלל העובדים שנפתחו נגדם התיקים בחשד להתבטאויות בלתי הולמות, הם עובדים שברובן תמכו או נראו תומכים במעשי טרור. כעשרה מהתיקים הועברו לחקירה משטרתית, ותשעה עובדים כבר פוטרו בהמלצת הנציבות.

במקרה של אחת מהעובדות שהועמדה לדין משמעתי לא מופיע שמה, אולם כלל הנראה זאת בגלל שמדובר במנהלת לשכתה של רעייתו של ראש הממשלה שרה נתניהו. העובדת הועמדה לדין משמעתי על פוסטים מסיתים שפרסמה נגד אישי ציבור ואחרים והיא התפטרה מרצונה לאחרונה.

> באין מדינה - יש אזרחים | לכל הפרקים

לפי פילוח הנתונים שהועבר למרכז המחקר והמידע של הכנסת, כמחצית מהתיקים נוגעים לעובדי מערכות הבריאות והחינוך. 18 עובדים במערכת הבריאות ו-16 ממערכת החינוך, בעוד ששאר התיקים מתפלגים לפי משרדי הממשלה השונים. עם זאת, מדובר במשרדים גדולים יחסית למשרדים האחרים.

על אף הבקשה, לא נמסר פילוח לפי קבוצות אוכלוסייה, כמה מהמפרסמים הם יהודים וכמה ערבים, שכן לדברי הנציבות אין במערכות חלוקה מלכתחילה לפי שיוך, כך שלא ניתן לבדוק את הנתון הזה.

הפופולריים