שחרור החטופים: צה"ל יעדכן את המשפחות בכל ערב, בתי החולים ייערכו

משפחות המשוחררים יעודכנו בכל ערב, בתיה"ח ייערכו לקליטה
הערב יוחלט אילו מבתי החולים יקלטו את החטופים שישוחררו מחר, ויוקמו בהם מתחמים מיוחדים למשפחות ולתקשורת. החטופים שישוחררו יקבלו טיפול רפואי ויתבקשו לעבור תדריך שב"כ לפני שיתראיינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חטופים חטופות עצרת הפגנה משפחות החטופים
צילום: דורון הורוביץ, פלאש 90

במסגרת עסקת החטופים צה"ל ייצור קשר בכל ערב עם משפחות החטופים שישוחררו למחרת ויודיע להם כי יקיריהם נמצאים ברשימה שתתקבל מחמאס. גם המשפחות שיקיריהם אינם בין אלה שישוחררו ביום למחרת יעודכנו על ידי הצבא. 

מרגע ההודעה ייכנס מטה משפחות החטופים לתמונה ויספק למשפחות שברשימה סיוע רפואי ראשוני, מענה להיבט הנפשי וליווי תקשורתי. עם שחרורם של החטופים, כל משפחה גרעינית תלווה על ידי מטה השבויים והנעדרים בראשותו של גל הירש אל בית החולים שאליו יפונה החטוף.

בתי החולים שיקלטו את החטופים הם שיבא, איכילוב, סורוקה, וולפסון, אסף הרופא ושניידר - שיקבל ילדים שישוחררו ללא הוריהם. בתי החולים עצמם יעודכנו לגבי איזה מהם יקלוט חטופים על ידי משרד הבריאות, והרשימה כולה תיכנס לכוננות קליטה החל ממחר בשעה 10 בבוקר. לכל ששת בתי החולים מתחם ייעודי שאליו רשאים להיכנס רק אנשי צוות מסוימים. מחוץ לכל מתחם כזה יוקם מתחם למשפחות ומתחם נוסף לכללי התקשורת. 

יותר ממאתיים אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

שלוש שעות איפול תקשורתי; הערכה רפואית בחדר נפרד 

אחרי הגעתם של החטופים לבתי החולים הם יעברו הערכה רפואית ראשונית, כל אחד מהם בחדר נפרד. בתי החולים יוציאו הודעות לציבור ובהן יפרטו מי מהחטופים התקבל אצלם, ולאחר הערכה ראשונית יעדכנו גם על מצבם הרפואי. 

בעקבות הריאיון שמסרה החטופה ששוחררה יוכבד ליפשיץ, החטופים יתבקשו לעדכן את בית החולים אם ירצו להתראיין. בית החולים יעדכן את משרד הבריאות בבקשה, והוא בתורו יעדכן את שב"כ - שיתדרך את החטופים לפני הריאיונות.

החל ממחר צפויות שלוש שעות איפול על כל הפרטים, בזמן שהחטופים יועברו לידי צה"ל ועד ההגעה לבתי החולים. 

הפופולריים