ירדן רומן ששוחררה משבי חמאס: "הפחד לעבור אונס לא מניח למחשבות"

ירדן רומן ששוחררה משבי חמאס: "הפחד לעבור אונס לא מניח"
ירדן שיתפה בריאיון לרשת CBS: "כל עוד את בשבי, את חסרת הגנה, לא יכולה להביע התנגדות לדבר" | צפו בריאיון המלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירדן רומן גת
צילום: מתוך הריאיון ב-CBS

הריאיון המלא של ירדן רומן-גת, שנחטפה לעזה ושוחררה כחלק מהעסקה עם חמאס, פורסם הלילה (שני) במלואו. בשיחה שפורסמה בתוכנית "60 דקות", סיפרה ירדן על הפחד להיאנס או לחוות התעללות מינית. "זה לא מניח את המחשבות לרגע. כל עוד את בשבי, את חסרת הגנה, ללא יכולת להתנגד או לדבר", שיתפה ירדן. 

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

ירדן ניסתה לתאר את הרגעים בהם ניסתה להימנע מחטיפה. היא תיארה כיצב ניסתה לדמות את עצמה מתה, "לעצור את הנשימה היה כמעט בלתי אפשרי", אמרה וסיפרה כי המחבלים ראו שאין עליה דם אז הרימו אותה ולקחו אותה. היא סיפרה כי הייתה לבושה בלבוש מינימלי. בנקודה זו המנחה סטול חילצה ממנה כי חששה להיאנס – "למרבה המזל, זה לא קרה. המשימה הייתה לקחת אותי מהר לתוך עזה. החוטפים רצו להשוויץ בכך שחטפו אותי. היו הרבה אנשים".

קרדיט: מתוך "60 דקות" באדיבות סלקום TV

על תנאי השבי סיפרה כי מעולם לא הורידו אותה לתוך מנהרה, וכי החזיקו אותה במבנה. לדבריה, היא שהתה לבד, ללא חטופים, תחת שמירה תמידית. השומרים היו אך ורק גברים. "לא היה אפשר להתנגד לכלום או שזה היה עולה לך בחיים". היא סיפרה כי החוטפים נתנו לה חיג'אב, וכי היא לא הייתה מוסתרת. היחס אליה היה כאל "פרס יקר" שיש לשומרו. "אבל הצלחתי איכשהו לגרום לכך שיהיה להם איכפת במובן כלשהו, אני חושבת שזה סייע".

ירדן שיתפה כי שבועיים לאחר הנפילה בשבי הצליחה לשמוע את בעלה אלון עולה לשידור ברדיו, ומדבר על כך שהיא, ירדן וגיסתה כרמל, בחיים אך בשבי. היא ציינה כי פחדה מכך שהפצצות צה"ל יפגעו בה: "זו חוויה מאוד מבעיתה להיות באזור קרבות. אי אפשר להתעלם מכך, זה מאוד עצום".

אתמול, רשת CBS פרסמה קטע  מהריאיון, בו ירדן נשאלה על ההחלטה למסור את בתה גפן בת ה-3 לבעלה אלון, בזמן שניסו לברוח מהמחבלים. "להשאיר אותה איתי משמעו או ששתינו נמות או שנגיע לעזה", היא אמרה. אלון, שהתראיין אף הוא, סיפר כי התחבא יחד עם הילדה בתעלה משך שעות ארוכות.

ירדן הסבירה שהחליטה להתראיין בגלל שכרמל, אחותו של בעלה אלון, ורבים אחרים עדיין מוחזקים בשבי, ויש לפעול בכל דרך לשחרורם. ירדן, אלון וגפן נחטפו מבית הוריו בבארי בשבת השחורה. לאחר שהחוטפים הכניסו אותם למכונית הם הצליחו לקפוץ ממנה והחלו לברוח. בהחלטה מהירה, ירדן העבירה את גפן לידי אלון, שהצליח לרוץ מהר יותר ולחמוק מידי המחבלים. ירדן שוחררה במסגרת הפעימה השישית של עסקת החטופים ב-29 בנובמבר.

 

הפופולריים