כאן רשת ב

אחיו של החלל עמנואל פלקה: "כשהגעתי לבית חולים קיבלתי בעיטה לבטן"

אחיו של החלל עמנואל פלקה: "בבי"ח קיבלתי בעיטה לבטן"
נועם, אחיו של עמנואל שנפל בקרב בחאן יונס, סיפר על גבורתו, על הרצון העז שלו להילחם למען המדינה ועל ההחלטה של המשפחה לתרום את איבריו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עלמנאו  עמנואל פלקה
צילום: באדיבות המשפחה

נועם פלקה, אחיו של סמ"ר עלמנאו עמנואל פלקה, שמת מפצעיו לאחר שנפצע בקרב בחאן יונס, סיפר הבוקר (שני) בכאן רשת ב על הקרב בו נפצע: "הם היו הכוח הראשון שהוביל את כל האוגדה והחטיבה וממש בכניסה ידעו שצה"ל מגיע והתחילו לירות עליהם. הם היו בסוג של מגננה. הוא בעצם נפגע מכדור של צלף ומשם 669 פינו אותו לסורוקה". 

נועם, לוחם באגוז, תיאר כי יום לפני שעמנואל נפצע הם שוחחו וקבעו להיפגש בעזה: בלילה שהוא נכנס דיברנו על זה שנפגש למחרת בעצם ואני כבר הייתי ארוז ומוכן בשביל לרדת לשטחי כינוס. הודיעו לי ממש לפנות בוקר שהוא נפצע קשה". עם היוודע על פציעתו נועם סבר כי אחיו יצליח לשרוד: "כשהגעתי לבית חולים קיבלתי בעיטה לבטן כזה, אני לא קראתי נכון את הדברים כאילו וזה לא היה מצב קשה זה היה מצב אנוש".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> רשימת החטופים המלאה שנותרו בשבי

עוד הוא הוסיף כי היה הראשון שעודכן על פציעתו של עמנואל, ונאלץ לספר זאת להוריו שעלו מאתיופיה ולא יודעים את השפה על בוריה: "אמרתי להם תקשיבו, עמנואל נמצא בבית חולים, עוד מעט יגיעו חיילים. אני גם בדרך לשם, אני אהיה אתכם. רק לאחר מכן, כאילו גם לקצינים שחיכו מתחת לבית שלהם, כדי להסביר להם איך לפנות ואיך לגשת כאילו להורים".

לדבריו של נועם המשפחה החליטה פה אחד לתרום את איבריו של עמנואל: כשאמרו לנו את זה אני זוכר את אמא שלי אומרת בצעקת כאב כזו 'שיעזור זה מה שהוא רצה לעשות לעזור לכולם'. זו הייתה החלטה ללא עוררין, שזה מה שהוא היה רוצה וככה זה הוחלט". 

"הוא לקח איזה פרק זמן מסוים ופשוט התאמן לגיבוש צנחנים", סיפר נועם על אחיו שרצה בכל מאודו להיות לוחם. "ידעתי שהוא יקבל את מה שהוא רוצה", אמר. עוד הוסיף: "ההורים שלי מאוד שמחו לראות אותנו מגיעים הביתה במדים. אולי הם לא יודעים אם אנחנו באגוז, דובדבן, בזה מבחינתם לא רק שאתה לובש את המדים אתה כבר ממלא אותם באהבה".

הפופולריים