אביו של אלון שמריז לא הקים לבנו מצבה: "הצבא צריך לדאוג לזה"

אביו של אלון שמריז לא הקים לבנו מצבה: "שצה"ל ידאג לזה"
אבי הסביר שצה"ל צריך להקים לאלון מצבה ביום ה-30 מכיוון שביום חטיפתו של אלון הוא הופקר בידי צה"ל ולמרות זאת קיבל הודעה להתייצב למילואים, שירת כחייל בשבי חמאס ונהרג בידי כוחות צה"ל • אבי: "זה לא נושא כספי, אלא ערכי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי שמריז
צילום: כאן חדשות

אבי, אביו של אלון שמריז שנורה בשוגג בידי צה"ל, דרש היום (שני) מצה"ל להקים לאלון מצבה צבאית ביום ה-30 שלו. "הצבא אחראי למה שקרה לאלון והוא צריך לדאוג לו למצבה, הוא חלל צה"ל שנהרג בידי כוחות צה"ל ושהם ידאגו לשים לו מצבה על הקבר", אמר אבי למאיה רכלין בכאן 11. 

אביו של אלון התייחס גם לתחקיר אכ"א, אך לטענות התחקיר לוקה בחסר. "ראש אכ"א טעה והתחקיר שלו שגוי מייסודו. הוא סירב לדבר עם המ"פ של אלון ששלח לו הודעה ב-7 באוקטובר להתייצב למילואים. מבחינתי אלון חוייל ואם צריך נגיע לבתי המשפט, גם אם הרמטכ"ל יסרב", אמר. 

עוד הוסיף שמריז כי הוא "לא רוצה לצאת נגד צה"ל, ראש אכ"א והרמטכ"ל, אבל הם דוחקים אותנו לפינה. הצבא הפקיר את אלון ובגלל זה הוא נחטף. אם הצבא לא היה הורג את אלון, היינו מחבקים אותו היום. קודם כל שיכירו בו וידאגו לכסות את הקבר שלו כמו שצריך", סיפר אבי.

לכל העדכונים - עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

לדבריו של אבי, "זה לא נושא כספי, זה נושא ערכי", מכיוון שההיכרות באלון כנפגע פעולות איבה היא אינה ההגדרה הנכונה. "היום מכירים באלון כנפגע פעולות איבה, משמע הוא נפגע בידי כוחות זרים, צה"ל זה לא כוחות זרים, אז הוא לא נפגע פעולות איבה", ציין.

"המקרה של אלון ייחודי, הוא היה בביתו כשחמאס נכנסו, המ"פ שלו גייס את כל הפלוגה בטלפון, הוא גייס בין את אלון, ואלון התייצב אצל החמאס ותפקד כחייל למופת. עשה את כל הפעולות שלימדו אותו בצבא ודאג לשמור את חבריו בחיים", הסביר.

 

הפופולריים