נשים ששוחררו מהשבי: "יש שם בנות שלא קיבלו מחזור הרבה זמן"

נשים שחזרו מהשבי: "יש שם בנות שלא קיבלו מחזור הרבה זמן"
נשים ששוחרררו משבי חמאס בעדויות קשות על האלימות המינית שנעשית על ידי המחבלים, אביבה סגל סיפרה: "המחבלים מביאים בגדים לא הולמים ובגדים של בובות - הפכו אותן לבובות על חוט"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיון בנוגע לאלימות מינית - 23.01.24
צילום: ללא

השדולה לאלימות מינית ומגדרית בכנסת התכנסה הבוקר (שלישי) ודנה באלימות המינית שמבצעים מחבלי חמאס כלפי נשים שנמצאות בשבי, ובאלימות שביצעו ביום הטבח ב-7 באוקטובר. 

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות
שמות הנופלים והנופלות
שמות החטופים בשבי חמאס

חן גולדשטיין אלמוג ששוחררה משבי חמאס בעסקת החטופים הדגישה שהיא ושאר הנשים ששוחררו מחוייבות לנשים שנותרו מאחור וסיפרה: "יש שם בנות שלא קיבלו מחזור כבר הרבה זמן כי זאת ההגנה של הגוף - וכך חלילה הן לא יוכלו להיכנס להריון". חן הביעה חשש מפני שהותן הארוכה בשבי ואמרה: "אנחנו לא יודעים האם השומרים שלהן התהפכו, האם הן הופרדו והאם הן עדיין במקום חשוך? צריך לעשות הכל כדי לשחרר אותן". 

אביבה סיגל ששוחררה גם היא בעסקת החטופים סיפרה על אלימות מינית קשה שמבצעים המחבלים בנשים שנחטפו: "המחבלים מביאים בגדים לא הולמים ומביאים בגדים של בובות - הפכו אותן לבובות על חוט שאפשר לעשות איתן מה שרוצים ומתי שרוצים". עוד הדגישה: "גם הבנים עוברים את מה שהבנות עוברות, הם אולי לא נכנסים להריון אבל הם גם בובה על חוט". 

שיר, ביתה של אביבה וביתו של קית סיגל שעדיין נמצא בשבי, פנתה בצעקות לראש הממשלה נתניהו שלא נכח בדיון: "ביבי צריך לפחד ולבכות! הוא היה משאיר את הבת שלו שם?". שיר הוסיפה בכאב: "האנשים החשובים באמת מתעלמים, הם לא שומעים את הסיפורים האלה, איפה הם בשביל לשמוע ולהזיל דמעה ולהתרגש? הן נאנסות שם ואף אחד לא מדבר עליהן". 

חיים, מתנדב זק"א, סיפר על המראות הקשים מהטבח שאירע ב-7 באוקטובר: "התמונות של מה שאנחנו ראינו מספרות סיפור חד משמעי שאין לו פרשנות אחרת. הילדים היו יחד עם ההורים - מה הם ראו באותו הרגע? אנחנו חייבים להשמיע את זה בכל העולם". לדיון הגיע נציגי שגריריות פולין, בריטניה, טיוואן ורומניה.

הפופולריים