יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה: "אילון מאסק – מחויב למאבק באנטשימיות"

הרב מנחם מרגולין: "אילון מאסק – מחויב למאבק באנטשימיות"
הרב מרגולין הזמין את איל ההון האמריקני לכינוס שערך בקרקוב נגד המלחמה באנטישמיות והבהיר: " אדם שאוהב יהודים ואוהב את ישראל, ידיד נאמן, ואני שמח שטוויטר בידיו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Kirsty Wigglesworth, AP
צילום: Kirsty Wigglesworth, AP

יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה, הרב מנחם מרגולין, התייחס אתמול (רביעי) בתוכנית "השעה הבינלאומית" בכאן רשת ב, לכנס שערך למאבק באנטישמיות בעיר קרקוב שבפולין, אליו הוזמן המיליארדר האמריקני אילון מאסק: "מדובר באדם שהוא לא רק לא אנטישמי, אלא באדם המחוייב למאבק באנטישמיות".

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

הרב מרגולין אמר כי הרשת החברתית X (טוויטר) הינה "פלטפורמה לאנטישמיים", אך אין לומר שהרשת החברתית עצמה היא אנטישמית: "מאסק הוא אדם שאוהב יהודים ואוהב את ישראל, ידיד נאמן, ואני שמח שהפלטפורמה הזו בידיו". מאסק ביקר יחד עם הרב מרגולין במחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו, ואמר לבאי הכינוס כי לו היה קיים בזמן השואה היה יכול להציל מיליוני חיים, והשווה את תקיפת חמאס למעשי הנאצים. מאסק טען כי הדרך היחידה לטפל בחמאס היא להרוג או לכלוא אותם.

כמו כן, בכנס שנערך בקרקוב, המשתתפים חתמו על אמנה להקמת פורום קבוע למלחמה באנטישמיות באירופה שיפעל וייעץ בנושא. בין המשתתפים, נשיא המדינה לשעבר ראובן רובי ריבלין שיעמוד בראש הפורום החדש, והוריו של ענר שפירא שנרצח במתקפת חמאס לאחר שהדף רימונים שנזרקו לתוך מיגונית. שירה אימו של ענר, אמרה כי כל המנהיגים שבאו לכינוס נעמדו ומחאו כפיים והתרגשו מהסיפור של ענר: "כולם אמרו בכינוס לעולם לא, ומה שהתחיל אז התחיל במנות קטנות ולא נקטו עמדה, וצריך לשים לב היום שמתחולל משהו מצטבר, בארה"ב ובאירופה, ויש לשים לב לכך לא רק בדיבורים אלא גם במעשים".

הפופולריים