מדבר לראשונה

בקול רועד ובדמעות: עידן עמדי ספד לחבריו שנפלו בתקרית

בקול רועד ובדמעות: עידן עמדי ספד לחבריו שנפלו בתקרית
הזמר למשפחות הנופלים בתקרית: "מצטער שלא עמדתי במשימתי כמפקד להשיב אותם הביתה בשלום. זה ילווה אותי כאות קין עד יומי האחרון. הכאב לעולם יישאר, הייתה להם משמעות עצומה" • על חברו עקיבא יסינסקי שנלחם לצידו ונפל בתקרית: "לחמנו יחד, מעופרת יצוקה דרך צוק איתן. איך אוכל להיפרד ממך?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עידן עמדי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

קצת יותר משבועיים לאחר שנפצע קשה בעזה, עידן עמדי השתחרר היום (חמישי) מהאשפוז בבית החולים שיבא ומתחיל את הליך השיקום שלו - שאותו הוא יעבור בבית. במסיבת העיתונאים אמר עמדי לראשונה למשפחות הנופלים: "מצטער שלא עמדתי במשימתי כמפקד להשיב אותם הביתה בשלום. זה ילווה אותי כאות קין עד יומי האחרון".

עוד הוסיף עמדי על התקרית בה נפצע כי "המבצע שבו נפצעתי היה חשוב וערכי. אינני יודע מה כבר התפרסם. במשך שבועיים עסקנו בחקר המנהרות במחנות המרכז ברצועה. הדברים שמצאנו שם הדירו שינה מעינינו. היקף המנהרות והאמל"ח שנמצא שם. כמה דקות לפני סיום המבצע, חומר הנפץ ניזום. שישה לוחמים נהרגו ועשרות נפצעו".

עקבו אחרי ערוץ הווטסאפ של כאן חדשות

על חבריו שנפלו סיפר עידן: "שניים מתוך ההרוגים היו לוחמים וחברים בצוות שלי גבריאל בלום ועקיבא יסינסקי. גברי היה לוחם מקצועי, אדם חזק שפעל בשקט ומקצועיות. זכיתי להכיר אותו במלחמה ולהילחם לצידו. עקיבוש. עקיבא ואני מכירים מגיל 19. התקבלנו יחד לצוות הסיור, הוכשרנו יחד, לחמנו יחד, מעופרת יצוקה דרך צוק איתן. איך אוכל להיפרד ממך? כבר כמה ימים שאני נאבק בגעגועים אליך שמפלחים לי את הלב. הלוחם הכי ידען ומקצוען, חזק, טוב לב. צלף חד-פעמי ששמו הלך לפניו".

"הגעתי שרוף ומפויח, בלתי ניתן לזיהוי. זה שאני עומד היום זה נס"

על מצבו הרפואי הסביר עמדי: "הגעתי לבית החולים שרוף ומפויח, מונשם ומורדם. הייתי בלתי ניתן לזיהוי. על הצמיד שלי נכתב אלמוני בן 22. לפני שיקום ארוך. נפצעתי קשה. עצם זה שאני עומד מולכם היום זה נס. רסיס שחדר מהגרון בנס לא פגע בעמוד השדרה. גופי ונפשי נפצעו אבל רוחי חזקה מאי פעם. אמשיך ליצור ואם אוכל גם אשוב להילחם למען המדינה שלי".

> במחווה לעידן עמדי: עומר אדם ביצע את "כאב של לוחמים"

הזמר סיפר כי בזמן אשפוזו, הוא קיבל ביקור מאגם גולדשטיין-אלמוג החטופה ששוחרה. "אסור לנו להפקיר את החטופים פעם נוספת. חוסר האמון שיש לאגם במערכת המדינית והצבאית עוררו בי מחשבות, כדי לשוב ולבנות את האמון הזה עלינו להשיבם הביתה את כולם. זו חובתנו המוסרית".

 

הפופולריים