שקמה ברסלר דורשת מטלי גוטליב ו-6 פעילי ימין 2.6 מיליון שקל

שקמה ברסלר דורשת מגוטליב ו-6 פעילי ימין 2.6 מיליון שקל
הפעילה החברתית, שמזוהה עם מחאת קפלן, הגישה תביעת לשון הרע נגד חברת הכנסת: "עלילת דם כנגד התובעת והאשמתה בבגידה במולדת, בקשר עם ארגון הטרור חמאס, ובאחריות לטבח הנורא שביצעו מחבליו ב-7 באוקטובר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ברסלר וגוטליב
צילום: אבשלום ששוני וחיים גולדברג, פלאש 90

פרופ' שקמה ברסלר, הפעילה החברתית שמזוהה עם מחאות קפלן, הגישה היום (חמישי) תביעת לשון הרע בסך 2.6 מיליון שקלים נגד ח"כ טלי גוטליב ו-6 פעילי רשת נוספים אשר שיתפו את השקרים החמורים של גוטליב, וביניהם מני אסייג וסמדר הילה שמואלי.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ברסלר הגישה את התביעה באמצעות עורכי הדין עידן סגר ואוהד רוזן, במכתב התביעה נכתב כי "תובענה זו מוגשת נוכח אסופת שקרים בוטה, קונספירטיבית ומעוררת חלחלה שהופצה בעניינם של התובעת ובן זוגה (שהינו עובד ציבור). בלב הפרסומים, עלילת דם כנגד התובעת והאשמתה בבגידה במולדת, בקשר עם ארגון הטרור חמאס, ובאחריות לטבח הנורא שביצעו מחבליו ביום 7 באוקטובר".

השתלשלות האירועים

חברת הכנסת טלי גוטליב, צייצה ב-3 באוקטובר כי ראש המוסד דוד ברנע, נפגש עם שקמה ברסלר, ממובילות המחאה. משרד ראש הממשלה, שהעומד בראשו הוא ראש מפלגתה של גוטליב, בנימין נתניהו, פרסם הודעת הכחשה גורפת וקרא לדבריה של גוטליב "פייק ניוז מוחלט".

בהודעה מטעם ממשרד ראש הממשלה ובשם המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, נכתב "פייק ניוז מוחלט. ראש המוסד לא נפגש עם שקמה ברסלר". לעומת זאת, גוטליב טענה בחשבון הטוויטר שלה כי "ברסלר, זאת שחשבה שנבחרי ציבורי מהימין הם נאצים, ניפגשה, בפגישה אישית עם ראש המוסד".  

לפני כשבוע, חברת הכנסת מהליכוד טלי גולטיב פרסמה קונספירציה המתבססת על האתר "עדנה קרנבל", לפיה בעלה של הפעילה החברתית שקמה ברסלר עמד בקשר עם מנהיג חמאס יחיא סינוואר לפני 7 באוקטובר ונעצר על בגידה. במערכת האתר ציינו שהמידע אודות תיאוריית הקשר הגיע מפי גורם עם "חסינות פרלמנטרית".

 

הקונספירציה שצייצה גוטליב בחשבון ה-X

המוסד התנער מדבריה של גוטליב בהודעה רשמית שיצאה מטעם הארגון: "מדובר במחזור של ידיעה שקרית. ראש המוסד לא נפגש, לא שוחח ולא זימן לפגישה את שקמה ברסלר מעולם. מדובר בפעם השנייה שבה חברת הכנסת גוטליב מפיצה שקרים משוללי כל יסוד".

לאחר תגובת המוסד, טלי גוטליב המשיכה לעמוד על האשמותיה על בימת המליאה בכנסת. "שראש המוסד יתקשר אליי ויגיד לי שלא שהייתה פגישה בינו לבין שקמה ברסלר. עד סוף המלחמה, בשקט דממה, היזהרו לכם בשמי הטוב וביושרי", אמרה והוסיפה: "מישהו פה אשם שגבולות בישראל היו פרוצים".

 

חברת הכנסת מסרה לכאן חדשות כי "ב-7 לאוקטובר פרסמתי על פגישה בין שקמה ברסלר לראש המוסד, עובדה שנסמכה על מקור מהימן מאוד שהוא לא האתר הרלוונטי. משרד ראש הממשלה באופן תמוה, שלא לומר מדאיג, הכחיש את הדברים. מזמינה עיתונאים אמיצים לחקור על טיב הפגישה, מהות הפגישה ומה עמד בבסיסה, ולא להסתמך על הכחשה. כך חובתם של עיתונאים אמיצים ואני כמובן את שלי אמשיך לעשות. לא אתן לאף אינסטנציה להפחיד אותי".

ההודעה שפורסמה באתר

 

מכתב התביעה

בכתב התביעה ברסלר טוענת כי הנתבעים פרסמו שקר בדבר שיחה שגופי המודיעין בארה"ב יירטו כביכול בין בן זוגה של התובעת לבין רב המרצחים יחיא סינוואר. לדבריה, הנתבעים פרסמו שקר בדבר פגישה כביכול של התובעת עם ראש המוסד שהתקיימה עקב כך, עובר לטבח יום ב-7 באוקטובר, וחוסה כביכול תחת צו איסור פרסום. פרסמו שקר בדבר קשרים כביכול של התובעת עם בכירים בגופי המודיעין והביטחון, שהובילו כביכול לטבח, פרסמו שקר בדבר בריחה כביכול של התובעת מהארץ לאחר טבח; פרסמו שקר בדבר מחיקה כביכול של פרסומים של התובעת ברשתות החברתיות, בניסיונה כביכול להעלים או לטשטש "ראיות"; ועוד בדיות והשמצות.

ברסלר הוסיפה כי באמצעות חה"כ גוטליב ויתר הנתבעים, "השקרים מעוררי הפלצות, שאף הוכחשו על ידי משרד ראש הממשלה במספר הזדמנויות, עשו את דרכם ממעבה המרשתת, עד ללב השיח הציבורי ולנייר המכתבים של הכנסת. הם הגיעו כמעט לכל בית. אפילו בעידן שבו הציבור נאלץ, בעל כורחו, לנווט את דרכו כמעט מדי יום בין מפיצי 'פייק ניוז', הסולדים מאמת וממומחיות – הפרסומים מושא התובענה דנן בולטים בשקריותם, בחולניותם ובהפניית גבם למציאות.

"מעבר לפגיעה הקשה והברורה מאליה שהפרסומים השקריים מסבים לשמה הטוב של התובעת, הרי שהמשך הפצתם על ידי הנתבעים, ומתן הבמה לתיאוריות הקונספירציה הרעילות שהם מכילים, מהווים סכנה של ממש לשיח הציבורי הדמוקרטי התקין במדינת ישראל. מכאן אף נובעת החשיבות הרבה לדון בהליך בלא דיחוי", הוסיפה ברסלר.

לפני מס' ימים פנו עורכי דינה של פרופ׳ ברסלר לראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה וליועצת המשפטית לממשלה בדרישה בהולה שיורו על פתיחת חקירה נגד חברת הכנסת, בגין שורה של עבירות חמורות ובהן: סיוע לאויב במלחמה, גילוי מידע חסוי בניגוד לחוק שירות הביטחון הכללי, תעמולה תבוסנית, שימוש לרעה בכוח המשרה, הפרת אמונים ולשון הרע. "לחברת הכנסת גוטליב לא עומדת חסינות על הפצה שיטתית של תיאוריות קונספירציה שקריות - מעשה שאינו במילוי תפקידה כחברת כנסת", אמרו ברסלר ונציגיה.

בעניין זה נכתב בכתב התביעה: "לשון הרע שהפיצה גוטליב בעניין התובעת לא פורסמה באופן ספונטני או אגבי לעבודתה הפרלמנטרית, תוך גלישה מנאום פוליטי או מדיני שנשאה. קל להיווכח כי מדובר במסע צלב שיטתי ומתוכנן של חברת פרלמנט נגד אזרחית: שורה של פרסומים שקריים שפורסמו בזמנים שונים ובפלטפורמות שונות. מצב בו חברת כנסת שהפיצה באופן חוזר ומכוון שקרים בוטים נגד אזרחית, לכאורה בנושאים קרדינליים לביטחון המדינה, מסרבת לקיים עליהם דיון ומבקשת להסתתר תחת חסינותה – הוא בלתי נסבל. מדובר בניסיון לניצול ציני ומניפולטיבי של מוסד החסינות, שאל לבית המשפט הנכבד לתת לו יד".

הפופולריים