השלכות פינוי אזרחים למלונות: פגיעות מיניות בנשים וילדים

השלכות פינוי אזרחים למלונות: פגיעות מיניות בנשים וילדים
בדיון מיוחד שנערך בכנסת נמסרו עדויות מטרידות בהן: גבר בן 23 שהיה בקשר עם ילדה בת 13, מפונה שהתלוננה על כך שנאנסה במלון וגבר שחשף את עצמו במעלית בפני ילדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיון בכנסת - 06.02.23
צילום: נועם מושקוביץ, דובורת הכנסת

הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, ערכה היום (שלישי) דיון מיוחד בכנסת על מניעת אלימות במקומות בהם ישנו ריכוז גבוה של מפונים. בדיון נחשפו מקרי פגיעות מיניות ופיזיות בנשים וקטינים שפונו לבתי מלון ברחבי הארץ. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת החטופים המלאה

מירי פרנק, מנהלת תחום רווחה במלונות המפונים בירושלים, סיפרה על אודות פגיעה מינית בנערות וחשפה כי קיים קושי להגן על בני נוער: "היה גבר בן 23 שהיה בקשר עם ילדה בת 13 ואמא שלה בכלל לא הייתה מודעת כי היא הייתה בתוך הכאוס של הפינוי". מאיה אוברבאום מאיגוד מרכזי הסיוע, הציגה תלונות שהגיעו לאיגוד:"תושב מפונה חשף את עצמו והשתין בפני ילדים בפתח מלון; תושב מבוגר פגע בילדה צעירה במעלית והועבר למלון אחר; ומפונה התקשרה וסיפרה שנאנסה על ידי גבר שמפונה איתה במלון". 

עוד מסרה אוברבאום כי התקבלו מספר דיווחים על פגיעות מיניות במסגרות חינוכיות, שכן בני מכינות נפגעו מינית על ידי מפונים. ליאת גל כהן מהמרכז לשלטון המקומי חשפה מקרה בו ילד בן שמונה הפשיט פעוטה בת שלוש ואף סיפרה: "אנו מתמודדים עם מפגשים של גברים בני 40 ו-50 עם נשים יותר צעירות - המצב יוצר מציאות מורכבת".

במהלך הדיון נחשפו נתוני משטרה לפיהם נפתחו 40 תיקי אלימות במשפחה ב-380 מלונות, 64 תיקים עם זיקה משפחתית ו-116 תיקים סך הכל. נציגת המשטרה סנ"צ מירב שץ מסרה: "כשהזמן עבר וסיר הלחץ גדל והפוסט טראומה צפה אז לנו היתה מפקדה שנקראה רוח גבית. יש עבירות, יש קצינים שמסתובבים במלונות ופותרים בעיות". 

עם זאת, לא התקבל בדיון מידע מדויק ממשרדי הממשלה על אודות היקף הפגיעות בבתי המלון. לכן, יו"ר הוועדה ח"כ פנינה תמנו שטה הדגישה: "אתם חייבים לדעת מה תמונת המצב המדויקת בכל מלון. אם אתם לא יודעים כמה תלונות יש ואיפה האקלים האלים שצריך לטפל בו אז לא נוכל להתקדם לשום מקום". עוד טענה: "בגלל שכולם נמצאים זמן רב במקום אחד עם חיכוך מאוד גבוה לאנשים שהם לא בני משפחה אנו מבינים שצריך לעשות הכל כדי לקדם מוגנות פיזית ונפשית". 

הפופולריים