המשא ומתן נכשל והתושבים יאלצו לעזוב את המלון עד סוף החודש

המו"מ נכשל והתושבים יאלצו לעזוב את המלון עד סוף החודש
ראש המועצה האזורית מטה אשר: "התושבים שלנו נמצאים במצב נפשי בלתי נסבל, למנכ"ל משרד התיירות אין תשובות" • משרד התיירות בתגובה: "מקיימים קשר רציף עם נציגי הקיבוץ, והוצעו להם מספר חלופות, מצפים כי גם התושבים ישתפו פעולה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אייל מרגולין, פלאש 90
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

תושבי קיבוץ מצובה שבגליל המערבי, קיבלו הנחיה להיערך לעזוב עד סוף החודש את מלון "יערות הכרמל" איליו פונו בתחילת המלחמה. זאת כאשר עודכנו אתמול (רביעי) כי המשא ומתן שקיים משרד התיירות עם מלון אחר שיקלוט אותם - לא נשא פרי. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

שמות החטופים בשבי חמאס

ראש המועצה האזורית מטה אשר משה דוידוביץ, התייחס לכך בריאיון לאילאיל שחר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "התושבים שלנו נמצאים בעלטה מוחלטת, ובמצב נפשי בלתי נתפס. אתמול בלילה אני מנסה להסביר לאנשים נפלאים שפונו מהבית מה יהיה איתם ולמנכ"ל משרד התיירות אין תשובות". עוד הוסיף דוידוביץ: "זו הסיטואציה שאנחנו צריכים להתמודד איתה יום יום. יועילו חכמי החלם שיושבים בירושלים לפעול כי כרגע אין שום תכנית סדורה"

בנוסף, הילה יעקוב, אחת התושבות שפונתה מקיבוץ מצובה, תיארה את התחושות הקשות והחשש הכבד של התושבים: "אני כבר שבוע לא ישנה בלילה מחוסר הידיעה ומחוסר הוודאות. הבית שלי נמצא במקום שבו כתוב- סכנה טילי נ"ט. משרד התיירות ישן בעמידה כי אף אחד לא רואה את תושבי הצפון. אני לא יודעת איפה אני אמורה להיות בעוד שבועיים ומי ידאג לי כשיבעטו אותי החוצה?"

משרד התיירות בתגובה: "הודעת מלון יערות הכרמל למפונים, מגיעה על רקע סיום החל"ת ב-1 במארס, של יותר מ-100 עובדים שיפוטרו, אם המלון לא ישוב לפעילות טיפולית המאפיינת את המקום. משרד התיירות מקיים קשר רציף עם נציגי קיבוץ מצובה והוצעו להם מספר חלופות בחיפה ואת כל חדרי מלון ניר עציון, הקרוב למקום בו הם שוהים ומספק מענה לכל הקהילה. היינו מצפים כי בעת זו של ערבות הדדית, גם התושבים ישתפו פעולה. המשרד ממשיך כל העת להעמיד חלופות, אין מחסור בחדרים ואנו ממתינים להחלטתם.

הפופולריים