משפחתו של יובל קסטלמן דורשת ועדת חקירה: "מח"ש מטייחת"

משפחתו של יובל קסטלמן דורשת ועדת חקירה: "מח"ש מטייחת"
במסיבת עיתונאים שקיימה משפחתו של השוטר לשעבר שנורה בשוגג לאחר שנחשד כמחבל טענה המשפחה כי חקירת המשטרה לוותה במחדלים. "מח"ש והמשטרה מוודאות מריחה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל דורון קסטלמן
צילום: באדיבות המשפחה

משפחתו של יובל קסטלמן שנורה למוות לאחר שנחשד כמחבל בפיגוע בכניסה לירושלים, הודיעה היום (רביעי) במסיבת עיתונאים שקיימה כי היא דורשת מפרקליט המדינה לפתוח בוועדת חקירה ממלכתית. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

האב משה קסטלמן אמר במסיבת העיתונאים: "היו פה מחדלים ושיבוש הליכי חקירה, חשבנו שימצו את חקר האמת כי חשוב לנו שתהיה משטרה חזקה. סמכנו על מח"ש אבל לצערנו עברו חודשיים ועשרה ימים - זה לא בדיקה, זה יותר בדיחה". "אנחנו קוראים לפרקליט המדינה אייסמן להורות על חקירה" , הוסיף אביו של יובל, "הבנו שלא מצאו לנכון לתחקר שוטרים ולא הגיעו לדוקטור לשאול אותו".

סרטון שהקרינה המשפחה במסיבת העיתונאים

לדברי עו"ד עמית שלף שמייצג את המשפחה: "ברור שיש פה יד מכוונת. ומה שהכי ראוי ונכון זה שבעת הזאת תוקם ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את רצף השקרים והניסיונות לטיוח. זה המינימום אחרי מה שהעבירו את המשפחה".

עו"ד דניאל חקלאי הוסיף כי "מתברר שחודשיים ועשרה אחרי מח"ש ממשיכה את הקו של משטרת ישראל, ממשיכה לטייח. וזאת סכנה ציבורית כי הם אמורים לשמור עלינו. איש ממח"ש לא פנה לרופא. מח"ש והמשטרה מוודאות מריחה".

תגובת פרקליטות המדינה: "התיק מצוי בבדיקת מח"ש ובמסגרתו נערכות פעולות חקירה רבות, שטרם הסתיימו אשר מטבע הדברים לא נוכל לפרט לגביהן בשלב זה. מח"ש אשר פועלת בכדי לגבש החלטתה בהקדם האפשרי מצויה בקשר עם באי כוחם של משפחתו של יובל קסטלמן ז"ל וכשתתקבל החלטה הם יעודכנו על כך כמקובל".

יובל בן ה-38 הבחין בפיגוע בכניסה לירושלים בראשון לדצמבר כשנהג לעבודתו, עצר את רכבו ויצא לנטרל את המחבלים. הוא זוהה כמחבל על ידי שני חיילים שהשתתפו גם כן בנטרול המחבלים בזירה. בתיעוד קשה שהופץ נראה יובל מרים את ידיו כשהוא יושב על ברכיו בכביש - ונורה. חייל המילואים אביעד פריג'ה נעצר בחשד שירה שהרג את קסטלמן.

פרקליט המדינה, עמית איסמן, הנחה עוד בחודש דצמבר את מח"ש לפתוח בבדיקת התנהלות צוות החקירה שטיפל בחקירת נסיבות מותו של יובל קסטלמן. זאת לאחר קרב גרסאות שאירע בין משטרת ירושלים לבין בית החולים שערי צדק. לאחר נתיחת הגופה אמרו במשטרת מחוז ירושלים כי בדוח שהגיע מבית החולים ביום הפיגוע, לא נכתב כי נמצא ממצא מתכתי בחזה, בעוד שבדוח שהוגש למשטרה הצבאית החוקרת נכתב כי נמצא ממצא כזה. מבית החולים שערי צדק נמסר לכאן חדשות כי גם בדוח הסיטי הראשון ביום הפיגוע, נמצאו ממצאים מתכתיים. בנתיחת גופתו של יובל קסטלמן שנערכה במכון לרפואה באבו כביר נמצא קליע של רובה M16 וכן שני רסיסים.

 

הפופולריים