שופט העליון הכחיש – התמונות מראות אחרת

שופט העליון הכחיש – התמונות מראות אחרת
שופט העליון חאלד כבוב טען כי לא קידם את משרד עורכי הדין הפרטי של בתו, וכי לא השתתף באירוע פתיחת המשרד. הערב נחשפו בכאן חדשות התמונות של כבוב באירוע. ‏תגובת השופט "נשמט מזכרוני, לא התכוונתי להטעות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מהרשתות החברתיות
צילום: מהרשתות החברתיות

שופט בית המשפט העליון חאלד כבוב, טען כי תמונתו לא שימשה לקידום משרדה הפרטי של בתו, וכי לא השתתף באירוע פתיחת משרדה. עם זאת, הערב (רביעי) נחשפו בכאן חדשות התמונות מהאירוע ומהשימוש של בתו בתמונתו של שופט העליון.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

שופט העליון כבוב הסתבך בעקבות פרסום כאן חדשות לפיו שימש כפרזנטור עבור משרד עורכי הדין הפרטי של בתו מרים כבוב, בניגוד לכללי האתיקה של השופטים - האוסרים בפירוש לשופט להשתמש במעמדו לצורך קידום עניינם האישי או עניינם של אחרים. בעקבות הפרסום, שהציג כיצד הבת מרים השתמשה בדיוקן ענק של אביה במדי שופט כדי לקדם את המוניטין של משרדה הפרטי במשך שנים, הוגשה על כך תלונה לנציב תלונות הציבור.

כמו כן, השופט כבוב הגיב וטען כי לא היה מעורב בהחלטת בתו לתלות את תמונתו במדי שופט במשרדה. לדבריו, הוא אמנם הצטלם על רקע הדיוקן שלו אך לא ידע שבתו השתמשה בתמונה ופרסמה אותה ברשתות החברתיות. כבוב לא הסתפק בכך וטען שלא השתתף באירוע פתיחת משרדה בשנת 2023 ובאירועים קודמים של בתו כדי לא לעבור על כללי האתיקה.

השופט כבוב באירוע פתיחת המשרד של בתו

אולם, בתמונה שנחשפה בכאן חדשות נראה כי השופט כבוב נטל חלק באירוע פתיחת משרדה של בתו. באירוע החגיגי השתתפו עורכי דין בכירים, ובהם עו"ד צביקה בר נתן ועו"ד אלי זוהר. השופט כבוב הצטלם עימם - ואף הצטלם עם עו"ד בר נתן על רקע דיוקנו בפתח משרדה של בתו. זאת, כאשר התמונות פורסמו בחשבון הפייסבוק שלה ואף במקומון ביפו.

בניגוד לטענת השופט כבוב כי לא ידע שנעשה שימוש פרסומי בתמונתו, הרי שלאורך השנים פורסמו התמונות בכתבות יח"צניות, באתר "יפו48", אתר "פוסטה" ועוד.

תגובת השופט חאלד כבוב באמצעות דוברת הרשות השופטת: "תשובתו של השופט כבוב לנציב ניתנה ביחס לאירוע שהתקיים לפני כחודש בו לא השתתף. בעת כתיבת המענה לנציב נשמט מזיכרונו של השופט כי השתתף באירוע אחר שהתקיים לפני כשבע שנים. לשופט לא הייתה כל כוונה להטעות את הנציב".

הפופולריים