מאחז חדש הוקם בסמוך לזירת הפיגוע בעלי

מאחז חדש הוקם בסמוך לזירת הפיגוע בעלי
המאחז הוקם כבר לאחר הפיגוע הקודם שאירע במקום אך פונה. הפעם, הסיכוי לפנותו נמוך עקב הימצאותו על שטח עליו תוכנן להקים מאחז אחר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאחז גבעת החושן
צילום: ללא

יום לאחר הפיגוע: מאחז חדש הוקם במהלך הלילה (שישי) במיקום שצופה לזירת הפיגוע סמוך לעלי. חמישה קראוונים התמקמו בין מעלה לבונה לגבעת הרואה, והקימו את מאחז "גבעת החושן". המאחז הוקם כבר ביוני האחרון לאחר הפיגוע הקודם שאירע באזור, אך הוא פונה. עם זאת, כעת הסיכוי לפינוי נמוך יותר עקב החלטת הקבינט על הסדרת עשרה מאחזים, ששטח השיפוט של אחד מהם נמצא על שטחה של "גבעת החושן". 

חמדה חדי, תושבת עלי, התייחסה לפיגוע שהתרחש ליד היישוב אתמול ואמרה כי "הכתובת הייתה על הקיר". לטענתה תושבי עלי מפחדים מהמצב, ויש לתקנו כך שהפלסטינים לא יסעו בכבישי האזור: "הם צריכים לדאוג כשהם נוסעים על הכביש - ולא ההפך". צה"ל מיפה במהלך הלילה את בית המחבל שביצע את הפיגוע, במהלכו אותר אקדח בביתו.

ח"כ צבי סוכות מהציונות הדתית התייחס גם הוא בריאיון לאירוע והביע חשש מהסלמה ביהודה ושומרון: "לא יכול להיות שאין מחיר לטרור, אני חושש שאם נמשיך במדיניות הזו של הסרת מחסומים נקבל עוד פיגועים רצחניים. רמדאן 2024 חייב להיזכר כהכי קשה אי פעם".

יצחק צייגר בן ה-57 ואוריה הרטום בן ה-16.5, נרצחו אתמול בפיגוע ירי ליד עלי שבבנימין. מחבל פתח באש אל תחנת הדלק הסמוכה ליישוב. השניים נפצעו אנוש וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותם. בעל החומוסייה שבתחנת הדלק ניטרל את המחבל. 

הפופולריים