מחפשים את היימנוט: מאות שוטרים ומתנדבים מנסים לאתר את בת ה-9 שנעלמה לפני שישה ימים

6 ימים להיעלמות היימנוט: מאות מחפשים את בת ה-9
החיפושים מתמקדים במרכז הקליטה, ביערות ובוואדיות סביב צפת. עד כה אין קצה חוט בפרשה. כל כיווני החקירה נבדקים, כולל תרחיש שבו היימנוט נחטפה ויצאה מהארץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היימנוט בת ה-9 מצפת
צילום: .

מאות שוטרים ומתנדבים השתתפו היום (שבת) בחיפושים אחר היימנוט קסאו בת התשע, שנעדרת מאז יום ראשון. המקום האחרון בו נצפתה היימנוט הוא מרכז הקליטה בו התגוררה יחד עם משפחתה בצפת, אותו יום. החיפושים, ביום השישי להיעלמותה, מתמקדים במרכז הקליטה, ביערות ובוואדיות סביב העיר. עד כה אין קצה חוט בפרשה.

 

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ישנו חשש כבד לחייה של היימנוט, שתיעוד אחרון שלה נראה בפעם האחרונה בשעות הערב ביום ראשון בעת כניסתה למרכז הקליטה בו היא מתגוררת יחד עם משפחתה. כל כיווני החקירה נבדקים, כולל תרחיש שבו היימנוט נחטפה ויצאה מהארץ.

חיפושים של מתנדבים נמשכו ביום שבת (צילום: דובר יכ"ל אהרון שטרייכר)

מאז היעדרותה, מאות מתנדבים ושוטרי המחוז יצאו בסריקות נרחבות שכללו את מרכז הקליטה, ומחוץ לו, בניסיון למצוא אותה. כמו כן, המשטרה הרחיבה את החיפושים גם לשלושה אזורים תת-קרקעיים במרכז הקליטה, סריקות בין הדירות במרכז והר מירון. 

לדברי אחותה הגדולה, יארוס, בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב, "במצלמה רואים אותה נכנסת למרכז הקליטה אבל לא רואים אותה יוצאת. אז אי אפשר לדעת אם חטפו אותה. חיפשנו בכל הבית, חפרנו בכל המחסנים והיא לא נמצאת. במשטרה חושבים שתכננו את זה כמו שצריך, שאולי הוציאו אותה מיציאה שהמצלמה בה לא עובדת טוב. אין סיכוי שהיא הייתה יוצאת לבד. היא מפחדת מהחושך". במקרה שהיימנוט שומעת, ביקשה אחותה למסור לה: "כולם מחכים לך ולחיוך שלך, מתגעגעים ואוהבים אותך".

האזינו לריאיון עם יארוס קסאו

ושר העלייה והקליטה אופיר סופר התייחס לחיפושים אחר בת התשע בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב: "המשפחה עלתה לארץ לפני שלוש שנים, האבא לא נמצא בארץ כבר שבוע בגלל עניין משפחתי. פגשתי את המשפחה, אחיות מקסימות. אני מאוד מוטרד שיש פה גורם פלילי, אולי פדופיליה. יכולים להיות הרבה דברים נוראיים" 

הפופולריים