מפקד מחוז ירושלים לשעבר: "בן גביר מקים כאן משמרות מהפכה"

מפקד מחוז ירושלים לשעבר: "בן גביר מקים משמרות מהפכה"
בריאיון לכאן רשת ב אמר ניצב בדימוס יאיר יצחקי: "השוטרים יהפכו לכפופים לו וממושמעים לו, ובלית ברירה יהפכו גם ליותר אלימים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב בדימוס יאיר יצחקי, תקף היום (שבת) בחריפות את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בריאיון ב"מעבירים לראשון" בכאן רשת ב.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הריאיון המלא בכאן רשת ב:

בהתייחסו להתנהלות המשטרה בהפגנה האחרונה בקפלן, האשים יצחקי: "בן גביר מקים כאן משמרות מהפכה של שוטרים שכפופים לו וממושמעים לו, והם יהפכו בלית ברירה ליותר אלימים. הוא מייצר משטרה שתשרת את השלטון, למרות שהמשטרה צריכה להיות עצמאית".

"בן גביר מנחה את המפקדים מה לעשות", אמר יצחקי. "ברגע שהקידום שלהם ועתידם תלוי בו, יש כאן תהליך של 'התקרנפות'. המצב הולך ומחמיר ונראה אלימות הרבה יותר גדולה של משטרה ברחובות וגיבוי של השר לשוטרים עבריינים, שתפקידנו להעמיד לדין"

לקראת חודש רמדאן, הזהיר מפקד מחוז ירושלים לשעבר: "הר הבית הוא המקום הרגיש ביותר בעולם וחודש רמדאן הוא החודש הרגיש ביותר בשנה. אנחנו נמצאים במתח ביטחוני שלא ידענו כמותו, והדבר הגרוע ביותר והמסוכן ביותר הוא מי שעומד בראש המשרד לביטחון לאומי - עבריין פירומן".

הוא הוסיף והתריע: "החלטה על פריצה לתוך הר הבית, משמעותה ברמדאן - הרוגים במתחם. הגעה של בן גביר למקום ומתן הוראות שלו מהווים סכנה אמיתית למלחמה מול כל העולם המוסלמי. אני חושש מאוד מהידרדרות ויש מי שמחזיק בגפרור - קוראים לו איתמר בן גביר".

"כל החוכמה היא ללמוד מטעויות, קרא יצחקי. "הרגישות היום גדולה משהייתה בשנת 2000 לפני האינתיפאדה. עוד לא ניצחנו בעזה, עוד לא נכנסנו למערכה מלאה בלבנון, יש בעיה עם סוריה ועם החות'ים - מדינת ישראל לא צריכה חזית נוספת באיו"ש. ההחלטות צריכות להתקבל בשום שכל".

 

הפופולריים