אביה של היימנוט בת התשע: "המשטרה צריכה לעשות יותר"

אביה של היימנוט בת התשע: "המשטרה צריכה לעשות יותר"
ברקע החיפושים אחר ילדתו שנעדרת יותר מתשע ימים, תספיה אביה סיפר: "באים לעזור בחיפושים, אבל לא כמו בשבוע שעבר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד כהן, פלאש90
צילום: דוד כהן, פלאש90

מבצע " פני מלאך" לאיתור הילדה היימנוט קסאו, נמשך היום (שלישי) בצפת. בת ה-9 נעלמה לפני תשעה ימים ממרכז הקליטה בו היא מתגוררת עם משפחתה. תספיה ואירוס קסאו, אביה ואחותה של היימנוט, סיפרו בריאיון לאסתי פרז בן-עמי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי "המשטרה עושה מה שאפשר, אבל לא הגיוני שמחפשים אותה עשרה ימים ולא מוצאים שום כיוון – צריכים לעשות יותר".

אירוס אחותה של היימנוט, תיארה את האופן שבו נודע לאביה על היעלמות ילדתו: "הוא התקשר לאמא שלי והבין שקרה משהו, היא אמרה לו שהיימנוט נעלמה. באותו רגע הוא רצה להגיע, אבל בגלל שיש שם מלחמה הוא לא הצליח לצאת מהכפר. לקחו לו חמישה ימים להגיע לארץ".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הבטאמו יוסף, הממונה על העלייה והקליטה של עולי אתיופיה בסוכנות היהודית, אמר בכאן רשת ב: "אנחנו עוטפים את המשפחה 24 שעות ביממה. יש לנו צוותים שדוברים את השפה ומלווים את המשפחה, נותנים לה להתמקד נטו בחיפושים של הילדה. אנחנו מסייעים להם בתמיכה רגשית כולכלית - עוטפים אותם, הם מודאגים".

יוסף הסביר כי במרכז הקליטה יש אבטחה, אך הבהיר: "זה לא מתחם סגור, זה בניין מגורי משותף - יש שם חיי קהילה והעולים יכולים להיכנס ולצאת מתי שהם רוצים. אנחנונותנים לעולים לנהל אורח חיים עצמאי במסגרת הליווי במרכז קליטה". 

היימנוט נראתה לאחרונה ביום ראשון שעבר בשעה 19:30, ומאז פועלים שוטרים ומתנדבים רבים במטרה למצוא אותה בריאה ושלמה. עשרות שוטרי המחוז הצפוני, בסיוע פרשים, כלבנים, אנשי זיהוי פלילי, חוקרים ובעלי מקצוע ממשיכים בחיפושים. המבצע מנוהל מחפ"ק שהוקם במרכז הקליטה בו מתגוררת קסאו עם בני משפחה. הוא מורכב משוטרי המחוז הצפוני, לצד אנשי מרכז הקליטה והוא שומר על קשר רציף עם משפחת קסאו ומעדכן אותם על כל התפתחות בפרשה.

ישנו חשש כבד לחייה של היימנוט, שתיעוד אחרון שלה נראה בפעם האחרונה בשעות הערב ביום ראשון בעת כניסתה למרכז הקליטה בו היא מתגוררת יחד עם משפחתה. כל כיווני החקירה נבדקים, כולל תרחיש שבו היימנוט נחטפה ויצאה מהארץ.

הפופולריים