המלצות ועדת אסון מירון

המפכ"ל למקורביו: לא נכון להתפטר כעת, גם בגלל רמדאן

המפכ"ל למקורביו: לא נכון להתפטר כעת, גם בגלל רמדאן
רב-ניצב שבתאי אמר כי לא יאחז בקרנות המזבח, אך הוסיף כי זה אינו הזמן הנכון להתפטר מתפקידו. במסקנות הוועדה נכתב כי על רקע המלחמה, היא מותירה לממשלה לקבוע את המועד הנכון לסיום תפקידו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארייה לייב אברמס, פלאש 90
צילום: ארייה לייב אברמס, פלאש 90

אחרי פרסום המלצות ועדת אסון מירון, מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יעקב שבתאי אמר למקורביו כי לא יאחז בקרנות המזבח, אך גם כי לא נכון להתפטר עכשיו, בין היתר בגלל חודש רמדאן המתקרב - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. 

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מוקדם יותר היום פרסמה ועדת החקירה הממלכתית לחקר האסון את דוח המסקנות שלה מיד אחרי שהגישה אותו לממשלה. הוועדה הטילה על רב-ניצב שבתאי אחריות אישית וציינה כי הממצאים בעניינו היו מביאים אותה להמלצה על סיום תפקידו, אך בהתחשב בנסיבות המיוחדות של המלחמה, שעל רקע פריצתה הוארכה כהונתו בחצי שנה, היא מותירה לממשלה לקבוע את המועד הנכון לסיום תפקידו.

מהאחריות של נתניהו ועד אחרון המעורבים | דוח אסון מירון המלא

על השר דאז אמיר אוחנה הטילה הוועדה גם כן אחריות אישית, ואף המליצה כי לא ימונה בעתיד לשר לביטחון הפנים. בהערות הוועדה על ראש הממשלה נתניהו נכתב כי "היה עליו לאתר באופן יזום את הצורך לטפל באתר הרשב"י. לכל הפחות - היה עליו לדעת". הוועדה דחתה את טענת נתניהו שלא ידע על הסכנות: "יש יסוד סביר שנתניהו ידע כי הטיפול לקוי, אין לקבל את הטענה שלא משכו בדש מעילו. זו חובה מתבקשת במיוחד לאחר אסון הכרמל".

פורום משפחות אסון מירון מסרו בתגובה למסקנות ועדת החקירה כי "זהו סיומו של צעד ראשון בדרך אל הצדק. הזוי שנאלצנו לחכות כמעט שלוש שנים כדי לשמוע את המובן מאליו - מי שאחראי על הצלחת ההילולא, כשהיא מצליחה, אחראי גם על כישלונה. אנחנו קוראים כעת לממשלת ישראל, גלו אחריות, קחו את המסקנות הללו ואמצו אותן על לוח ליבכם, מסקנות אלו נכתבו בדם".

הפופולריים