166 יום בשבי חמאס

מפגינים למען שחרור החטופים חסמו את איילון צפון

מפגינים למען שחרור החטופים חסמו את איילון צפון
בחסימה השתתפו פעילות של מחאת הנשים יחד עם משפחות חטופים ובהן: אילה מצגר, יפעת קלדרון, שי מוזס ויעל אור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסימה של משפחות חטופים באילון צפון
צילום: ללא

משפחות חטופים יחד עם פעילי מחאת הנשים חסמו היום (רביעי) לזמן קצר את איילון צפון סמוך למחלף לה גווארדיה. הפעילים החזיקו שלט עם פניהם של חברי הקבינט והכיתוב "זה עליכם: לא חוזרים מקטר בלי עסקה". בחסימה השתתפו אילה מצגר, יפעת קלדרון, שי מוזס ויעל אור.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים 

אילה מצגר, כלתו של יורם מצגר, מסרה כי "נמשיך לחסום ולשבש כל זמן שהחטופים שם - לא תהיה שגרה עד שהם לא יחזרו כי אין מציאות נורמלית כשאזרחים ישראלים נמקים בשבי החמאס. 134 תינוקות, צעירות, גברים ומבוגרים שבויים במנהרות ללא מזון ואוויר. ישראל לא יכולה להיות אותה מדינה כשהם שם, הממשלה צריכה לעשות הכול בשביל לדאוג שהעסקה יוצאת לפועל".

ישראל הגישה שלשום באופן רשמי הצעה נגדית לתשובה של חמאס - כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11 מפי גורמים המעורים במשא ומתן. המהלך, שמעיד על התקדמות מסוימת, בוצע אתמול בקטר על ידי הצוות המקצועי בראשות ראש המוסד דדי ברנע. ההצעה הנגדית של ישראל כוללת התייחסויות לכמה פרמטרים, בהם חזרת תושבים לצפון הרצועה וסוגיית שחרור האסירים.

לפי גורמים המעורבים במגעים, הצוותים בדוחה מנסים קודם כל להגיע להבנות בנוגע לשחרור האסירים הביטחוניים בתמורה לשחרור 40 חטופים ישראלים. לכן, הדיונים ממוקדים כרגע בכמות האסירים שישוחררו ובשאלה האם תהיה זכות וטו לצדדים על זהותם. רק לאחר מכן, ידונו הצדדים בסוגיות הקשורות להחזרת תושבים לצפון הרצועה. לפי גורמים בדרג המדיני, זוהי סוגייה מורכבת יותר, מכיוון שהיא מטשטשת את הישגי המלחמה. בישראל בוחנים את הסוגייה כעת, אך לא פירטו מעבר לכך.

הפופולריים