תהלוכת "פורים מאוחדים" יוצאת לדרך בירושלים

תהלוכת "פורים מאוחדים" יוצאת לדרך בירושלים
העדלאידע בעיר הבירה הותאמה לרוח התקופה ומתקיימת בסימן "ילדים גיבורים" • משפחות החטופים יובילו את הצועדים 7 • מתנגד לקיום התהלוכה פרץ את מחסום המשטרה וניסה לעצור את התהלוכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

תהלוכת "פורים מאוחדים", שמה החדש של חגיגת העדלאידע בעיר, החלה הבוקר (שני) בירושלים. האירוע שמתקיים בסימן "ילדים גיבורים", הותאם לרוח התקופה - ומתווה סופי שלו גובש בהסכמות בין מטה משפחות החטופים ועיריית ירושלים. את הצעידה יובילו משפחות חטופים. למרות זאת, מתנגד לקיום התהלוכה פרץ את מחסום המשטרה וניסה לעצור את התהלוכה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

על פי הודעה משותפת של המטה ועיריית ירושלים, התהלוכה "תכלול בובות שעוצבו על ידי מוסדות התרבות הירושלמיים, ילדי ירושלים, ילדים שפונו מביתם לבירה - ואמנים ששבו משירות מילואים ארוך בגבולות; וכל זאת למען אחדות העם, חיזוק החוסן הלאומי והעלאת המורל".

מתנגדים לעדלאידע בירושלים. יונתן זינדל, פלאש 90

עיריית ירושלים סיכמה בשבוע שעבר, עם נציגי משפחות חטופים, כי העדלאידע בעיר תתקיים עם תוכן התואם לרוח התקופה. בהודעה משותפת למטה משפחות החטופים ועיריית הבירה נכתב, "התהלוכה תצעד במסלולה המתוכנן ברוח התקופה ועם תוכן מוזיקלי שהוסכם בפגישה". 

"האירוע נועד לשמור על החוסן הנפשי של ילדי ישראל ולתת להם מקום לשמוח גם במציאות המורכבת בה אנו חיים", נכתב בהודעה. בסיום דברי ראש העיר בפגישה אמר: "כולי תקווה שכל עם ישראל יגיע לירושלים וישתתף בתהלוכה שאותה יוביל מיצג החטופים יחד עם מיצגים הקוראים להשבתם". 

הפופולריים