דיווח

תיעוד: החדר בו שהו לירי אלבג וחטופות נוספות בעזה

תיעוד: החדר בו שהו לירי אלבג וחטופות נוספות בעזה
חיילים זיהו את הדנ"א של הבנות מעקבות דם שנמצאו בחדר ילדים ברצועה, שירה אלבג לכאן רשת ב: "זה מראה את המציאות בעזה - שמשפחה מחזיקה חטופים, מה החינוך שהם נותנים שם?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לירי אלבג המקום שבו הוחזקה שבי חמאס עזה
צילום: ללא

משפחתה של לירי אלבג, החטופה בעזה 171 ימים, קיימה ריאיון עם הדיילי מייל, שפורסם היום (שני) שבו סיפרו על הקושי בלחגוג חג נוסף בלעדיה. בהמשך, סיפרה האם, שירה על התנאים הקשים בהם הוחזקה בתה, על פי עדויות של חטופים שחזרו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

"היא הוחזקה במנהרה 40 מטר מתחת לאדמה, ללא אוויר ומים. היא שתתה מי ים וקיבלה מעט מזון - זה היה לפני 112 ימים, מאז לא שמענו דבר". שירה אף חלקה בריאיון מידע שקיבלה המשפחה מצה"ל, בעזרתו איתרו את המקום בו הוחזקו לירי ובנות נוספות בימיהן הראשונים כחטופות בעזה. חיילים זיהו את הדנ"א של הבנות מעקבות דם שנמצאו בחדר ילדים ברצועה.

החדר בו שהתה לירי עם חטופות נוספות כפי שפורסם בדיילי מייל

בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב סיפרה שירה כי מצד אחד היא שמחה על התמונה "כי בכל זאת רואים חדר של ילדה עם ארון ורוד, אז היא לא ירדה ישר למנהרות ועדיין, זה מראה איפה היא הייתה ומה קורה שם. בית עם משפחה, ילדים, שהחזיקו שם חטופים, זה מראה את המציאות בעזה - שמשפחה מחזיקה חטופים".

שירה הוסיפה כי "חשבתי לעצמי, אם אני אחזיק מישהו בבית, מה הבנות שלי ישאלו אותי? מה הם מסבירים שם לילדים? מה החינוך שהם נותנים שם?".

שירה, אמה של לירי, תיארה בשבוע שעבר כי בתה נוצלה על ידי השובים שלה וכי היחס אליה היה אכזרי: "לירי עברה בין בתים, הייתה צריכה לבשל למשפחה שהייתה אצלה, לטפל בילדים שלהם ולנקות להם את הבית. החטופות היו צריכות להכין אוכל אבל הן בעצמן לא היו יכולות לאכול". כך סיפרה שירה בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. 

האם נודעה לדברים מחטופות ששוחררו במסגרת העסקה שאירעה לפני כשלושה חודשים: "בשבוע שכנראה ריכזו מספר גדול של חטופות שאחר כך חלקן שוחררו, הן העבירו חוויות. באותה נקודת זמן לירי נשארה במנהרה, אנחנו משערים שהיא עדיין שם". שירה הוסיפה ותיארה את התחושות הקשות: "ניסיתי כמה פעמים לשבת בחדר חשוך בבית ולסגור את עצמי, בלי טלוויזיה, בלי טלפון, בלי שום דבר -הצלחתי אולי לשעה וקמתי בבכי".

הפופולריים