פרסום ראשון: המרצה שהושעתה מהאוניברסיטה העברית חזרה בה מהתבטאויותיה - ותחזור ללמד

המרצה שהושעתה חזרה בה מהתבטאויותיה ותשוב ללמד
בפגישה שנערכה בין פרופסור שלהוב-קבורקיאן לבין רקטור האוניברסיטה הבהירה המרצה כי לא הכחישה את העובדה שבוצעו מעשי אונס בעוטף עזה כחלק ממתקפת חמאס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרופסור נדירה שלהוב קיבורקיאן
צילום: צילום מסך

פרסום ראשון: פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן, המרצה שהושעתה מעבודתה באוניברסיטה העברית לאחר שהכחישה את מקרי האונס של טבח 7 באוקטובר חזרה בה מהתבטאויותיה ותחזור ללמד באוניברסיטה - כך פורסם הערב (רביעי) בתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב.  

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בפגישה שנערכה בינה לבין רקטור האוניברסיטה הבהירה המרצה כי בתור חוקרת פמיניסטית ביקורתית היא מאמינה לכל הקורבנות ולא מעלה ספק בדבריהן, והבהירה כי לא הכחישה את העובדה שבוצעו מעשי אונס בעוטף עזה כחלק ממתקפת חמאס. 

באוניברסיטה העברית הודיעו כי משנתקבלה הבהרה זו אין מניעה מצד האוניברסיטה לכך שפרופסור שלהוב-קיבורקיאן תמשיך ללמד גם בבית הספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית של האוניברסיטה. 

פרופסור תמיר שפר, רקטור האוניברסיטה העברית אמר כי "האוניברסיטה מגנה בכל תוקף דברי הסתה ואיומים כלפי סטודנטיות וסטודנטים, מרצות, ומרצים, יחידים וקבוצות, וקוראת לכל חברי קהילת האוניברסיטה לשמור על סביבת לימודים ומחקר בטוחה ומכבדת". 

ארגון "בצלמו" הגיב לפרסום ומסר כי הוא דורש דיון מיידי בוועדת המשמעת של האוניברסיטה. שי גליק, מנכ"ל הארגון אמר כי "בניגוד לפרסום שהאוניברסיטה סגרה לחלוטין את התלונה נגד המסיתה בפני וועדת המשמעת, מונחת תלונה עומדת שלנו נגד הפרופסור על הפרה חמורה של כללי האתיקה. אנחנו לא נוותר עד שפרופסור נדירה תפוטר ללא פיצויים כמו שמאפשר התקנון ואף תחויב בהתנצלות פומבית בפני הסגל,הסטודנטים, אזרחי מדינת ישראל והמשפחות השכולות". 

הפופולריים