המשטרה סגרה את מרפאת הרופא החשוד בפרשת הביציות

המשטרה סגרה את מרפאת הרופא החשוד בפרשת הביציות
בעקבות עדויות וממצאים חדשים נעשתה ביקורת פתע במרפאה בה נתגלו כי מבצועות בה פעולות רפואיות בניגוד לתקנות. בעלי המרפאה חשודים שהפרו מטופלות בביציות שידעו שנושאות גן של מחלה גנטית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
AP Photo/Antonio Calanni
צילום: AP Photo/Antonio Calanni

משרד הבריאות סגר היום (ראשון) את מרפאת ההפריה החוץ גופית של פרופסור דוד בידר שנחקר בפרשת ייבוא הביציות מגיאורגיה שהתגלו כנושאות את המחלה הגנטית המופיליה (B).

בעקבות עדויות וממצאים חדשים שהתגלו נעשתה ביקורת פתע ב'מרפאת ל.ב. הפריה חוץ גופית'. בביקורת נמצאו ממצאים חמורים המצביעים על פגיעה ברורה ומידית בבריאות הציבור, שהובילו להוצאת צו על ידי רופאת מחוז תל אביב של משרד הבריאות ואשר יחול באופן מיידי לסגירת המרפאה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לפי צו הסגירה: "המרפאה מבצעת פעולות רפואיות פולשניות בתחום הפריה חוץ גופית ובתחום הטיפול בגמטות ובביציות מופרות, שמותר לבצען במחלקה מוכרת בלבד, ללא אישור או הכרה מתאימים, ובניגוד לתקנות בריאות העם". 

פרופסור בידר נחשד בחשד שהפרה ישראליות בביציות שיובאו מגיאורגיה ונושאות את המחלה הגנטית המופיליה (B), כך פורסם לפני מספר ימים על ידי משרד הבריאות והמשטרה. בעקבות החשדות, חוקרים של משטרת ישראל הגיעו למרפאה בה בוצעה תרומת הביציות בגיאורגיה. מסמכים ורשומות שנתפסו בחקירה, חיזקו את החשד כי הרופא הבכיר ואיש המעבדה הבכיר ידעו על כך שתורמת הביציות היא נשאית של גן ההמופיליה - ובכל זאת המשיכו בתהליך ההפרייה במטופלות ישראליות.

הפרקליטות הגיאורגית הודיעה כי הרשויות במדינה אספו מסמכים ומידע אלקטרוני מהמרפאה בה בוצעה תרומת הביציות והוסיפה כי "פעולות החקירה נמשכות וכוללות תשאול אזרחים גיאורגים וישראלים על תקן עדים".

הפופולריים