משפחות שכולות בהר הרצל: "לא ניתן לקיצוניים לשרוף את המדינה"

הורים שכולים בהר הרצל: לא ניתן לקיצונים לשרוף את המדינה
ברקע ההפגנות בירושלים אמר איציק בונצל, אביו של סמ"ר עמית שנפל בקרב בעזה: "בכל 600 ההלוויות קראו המשפחות לאחדות. לפורעי החוק לא אכפת מהחטופים או מהחיילים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת משפחות חטופים ונוספים בירושלים 02.04.24
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

משפחות שכולות הגיעו היום (חמישי) להר הרצל כדי להביע תמיכה באחדות בעם. איציק בונצל, אביו של סמ"ר עמית בונצל, שנפל בקרב בעזה נשא הצהרה בשם המשפחות ואמר: "באנו לפה להתחייב בפניהם שנעשה הכול למען אחדות העם שלנו. מאז 7 באוקטובר ועד היום נערכו בישראל 600 לוויות חיילים, וכל עם ישראל בכה איתנו. בכל 600 הלוויות קראו המשפחות השכולות לאחדות בעם ישראל. נשבענו כולנו להמשיך את דרכם של הנופלים ואין בכוונתנו להפר את השבוע הזו".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"אנו עומדים במקום הקדוש הזה פנים אל פנים מול אלה שרוצים לשרוף לנו את המדינה, לפלג בינינו ולנסות לקרוע שוב את החברה הישראלית רק בגלל שנאתם לממשלה המכהנת", אמר בונצל. "את אותם פורעי חוק לא מעניינים החטופים או החיילים שנלחמים ברגעים אלה בעזה, ובטח שלא מעניינים אותם בנינו שנפלו על קידוש השם ואפשרו להם ולבני משפחתם להמשיך לחיות בארץ הזו". בונצל הוסיף: "לא נאפשר לקיצוניים לשרוף את המדינה, לפגוע בשוטרים ובסמלי שלטון".

משה מלכה, אביו של רס"ל במיל' יהונתן מלכה שנפל גם הוא בקרב ברצועה אמר: "השבוע ישבנו ולא האמנו למראה עינינו ולמשמע אוזנינו - שוב אנחנו חוזרים לאותן הפגנות ואותו שיסוי. אני קורא לאנשים שהולכים להפגנות ולארגון אחים לנשק שמוביל אותם, בזכות הבנים, לא להמשיך ולשסות את העם אחד בשני. הארגון הזה עשה המון דברים נפלאים למען העם. אני מבקש מכם שתמשיכו לעשות דברים מאחדים ולא מפלגים". 

הדברים מגיעים על רקע ההפגנות הסוערות בירושלים ביממות האחרונות, בהן קראו אלפי מוחים לשחרור החטופים ולקיום בחירות. חמישה בני אדם נעצרו בהפגנה שנערכה שלשום מול הכנסת וליד בית ראש הממשלה בבירה. 

אתמול קרא השר בני גנץ לקיים בחירות בתוך חצי שנה. "במלאת שנה למלחמה יש לחזור אל העם ולבקש את אמונו", הסביר גנץ במסיבת עיתונאים. עוד הוא אמר "מה שקורה במסדרונות השלטון, ברשתות וברחובות הוא מסוכן וחייב להיעצר".

מפלגת הליכוד האשימה את גנץ לאחר נאומו בעיסוק ב"פוליטיקה קטנה" והסבירו ש"בחירות עכשיו יביאו בהכרח לשיתוק, פילוג, פגיעה בלחימה ברפיח ופגיעה אנושה בסיכויים לעסקת חטופים". מנגד, ראש האופוזיציה לפיד הצהיר ש"ישראל לא יכולה לחכות עוד חצי שנה. הממשלה הזו צריכה ללכת הביתה מוקדם ככל האפשר". 

הפופולריים