הירי ביובל קסטלמן: מח"ש הודיעה למשפחתו על סגירת תיק הבדיקה בעניין שיבוש החקירה

מח"ש למשפחת קסטלמן: נסגר התיק בעניין שיבוש חקירת מותו
החקירה נפתחה עקב פערים שהתגלו בין דוח המשטרה באשר לקליעים שנמצאו בגופו לבין נתיחת גופתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל דורון קסטלמן
צילום: באדיבות המשפחה

הירי ביובל קסטלמן: נציגי המחלקה לחקירות שוטרים נפגשו היום (רביעי) עם בני משפחת קסטלמן, ומסרו להם את ההחלטה לסיים את הבדיקה שנפתחה בחשד לשיבוש הליכי חקירת נסיבות מותו בפיגוע שאירע בנובמבר השנה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

אביו של יובל, משה קסטלמן, בתגובה להחלטה: "מרגיש מאוכזב. קשה לקבל את ההתנהלות הזאת". שקד, אחיו: "מתחילת הבדיקה שלהם הם לא בחנו את זה כחשד לפלילים ואולי בגלל זה לא מצאו חשדות לפלילים. המשטרה אמרה לנו לאורך הדרך דברים שהם פשוט לא נכונים והקלטות שבהם הם פשוט משקרים". עורך הדין של המשפחה מסר כי המשפחה צפויה לערער על ההחלטה.

החקירה בעניין שיבוש הליכים נפתחה לאחר שהתגלו פערים בין הצהרת המשטרה, לפיה לא נמצאו קליעים בגופתו, לבין ממצאי הנתיחה לאחר שהוצא מקברו. מח"ש קיבלה את חומרי החקירה בתיק במטרה לבחון אם עולה חשד לביצוע עבירה פלילית על ידי מי מהשוטרים שטיפלו באירוע.

במסגרת הבדיקה, בוצעו פעולות חקירה ובהן נגבו עדויות מגורמים שהיו מעורבים באירוע, לרבות הצוותים הרפואיים והגורמים המשטרתיים. לאחר שנבחנו הראיות – עלה כי מסקנתה של המשטרה בעניין הקליעים בגופו התבססה על חומר הראיות שהונח בפניה ומכאן החלטת המחלקה לחקירות שוטרים, כי לא הייתה כוונה לשבש הליכי חקירה. בהתאם לכך, לא תפתח חקירה בפלילית ולא יבוצע הליך משמעתי.

לפני כחודשיים הודיעה משפחת קסטלמן כי היא דורשת מפרקליט המדינה לפתוח בוועדת חקירה ממלכתית. האב משה אמר במסיבת עיתונאים: "היו פה מחדלים ושיבוש הליכי חקירה, חשבנו שימצו את חקר האמת כי חשוב לנו שתהיה משטרה חזקה. סמכנו על מח"ש אבל לצערנו עברו חודשיים ועשרה ימים - זה לא בדיקה, זה יותר בדיחה". 

הפופולריים