חקירה תיפתח נגד הרופא מברזילי שתמך בטרור

חקירה תיפתח נגד הרופא מברזילי שתמך בטרור
הפרקליטות אישרה, לאחר כחצי שנה, למשטרה לחקור את הרופא שסימן "לייק" לפוסטים תומכי חמאס וחיזבאללה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
למצולמים אין קשר לכתבה.  אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

המשנה לפרקליט המדינה אישר לפתוח בחקירה של הרופא מברזילי, שנחשף בכאן חדשות כי סימן עשרות לייקים לפוסטים של מחבלים, תומכי חמאס וחיזבאללה. כך דווח היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לפני כחצי שנה, פורסם בכאן חדשות שרופא מברזילי, בית חולים שטיפל בניצולים רבים מהטבח ובחיילים, עשה לייקים לפוסטים שמעודדים טרור. רק כמה ימים אחרי הפרסום הוא הושעה. עוד פורסם בכאן רשת ב כי המשנה לפרקליט המדינה אלון אלטמן הורה אז למשטרה שלא לחקור אותו.

לפני יומיים הורה נציב התלונות על הפרקליטות מנחם פינקלשטיין לאלטמן ולגורמים הרלוונטים לקבל החלטה בנושא בהקדם האפשרי: "הנציבות עמדה לא אחת על חשיבות פתיחה בחקירה פלילית בנושאים בעלי רגישות וחשיבות ציבורית". יום אחרי הנחיית הנציב, השופט בדימוס פינקלטשיין, הפרקליטות נתנה למשטרה אישור לפתוח בחקירה.

בפרקליטות הפנו אצבע מאשימה למשטרה, וטענו כי לקח לה זמן לא מועט להשלמות חקירה. במשטרה טענו מנגד כי בחודשים האחרונים התבקשו להשלמות לא ברורות אבל העבירו אותן כמעט מיד.

בחצי השנה האחרונה הסבירה הפרקליטות את אי הפתיחה בחקירה בכך שבית המשפט העליון קבע שאי אפשר לפתוח בחקירה בגלל סימון לייק, אלא רק בעקבות פרסום אקטיבי. עם זאת, פסק הדין שאותו ציטטו היה על הוצאת דיבה במקומון בגבעתיים, ולא על תמיכה בטרור. החוק לגבי תמיכה בטרור מדבר על אהדה פומבית, ועל כן נשאלת השאלה אם סימון עשרות לייקים לפוסטים המעודדים טרור, נחשבת אהדה פומבית. זאת ועוד, פסק הדין שעליו התבססו ניתן שנים לפני שבעה באוקטובר - ומאז השתנתה המדיניות. 

הפופולריים