פרסום ראשון: איזיג'ט מבטלת את כל טיסותיה לישראל לפחות עד הסתיו

פרסום ראשון: איזיג'ט מבטלת את כל הטיסות לישראל עד הסתיו
החברה כבר הודיעה על ביטול טיסותיה בכל חודש אפריל, ובכאן חדשות דווח אתמול כי חסמה את האפשרות לקנות כרטיסים עד לחודש אוקטובר 2024
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איזיג'ט, ארכיון
צילום: אי-פי

חברת הלואוקוסט איזיג'ט ביטלה את טיסותיה לישראל עד לסתיו של שנת 2024 - כך פורסם היום (שלישי) לראשונה בכאן חדשות. בהודעת החברה הבריטית נכתב: "כתוצאה מהמצב המתמשך והמתפתח בישראל, איזיג'ט קיבלה החלטה להשעות את טיסותיה לתל אביב לשארית עונת הקיץ - עד 27 באוקטובר".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

החברה הבהירה כי ללקוחות שהזמינו טיסות בקווים לישראל וממנה עד לתאריך הזה מוצעות אפשרויות הכוללות החזר כספי מלא. על פי הערכות בעולם התעופה - בוטלו טיסות של בין 50 ל-60 אלף ישראלים.

אתמול פורסם בכאן חדשות חסמה איזיג'ט את כל אפשרויות הקנייה של כרטיסים לכל היעדים מישראל עד לחודש אוקטובר. החברה הכחישה וטענה שתשוב בשבוע הבא לפעילות בארץ, אך כעת בוטלו הטיסות באופן רשמי לחצי השנה הקרובה. מדובר בפגיעה בעשרות אלפי לקוחות ישראלים, על רקע חופשות פסח והחופש הגדול. 

עוד פורסם כי החברה קיבלה החלטה לבטל אלפי כרטיסי טיסה מישראל ליעדים שונים באירופה לכל חודש אפריל. הטיסות שבוטלו היו אמורות להתקיים בחופשת הפסח ליעדים כמו בריטניה, שוויץ, איטליה ונוספים. החברה עדיין לא הודיעה לסוכנים ולמרבית הלקוחות על החלטתה - ורובם צפויים לקבל על כך הודעות בימים הקרובים.

בהודעה רשמית שיצאה מהחברה לא נכתב כי הביטול יכלול את כל החודש, למרות שבפועל לא ניתן לרכוש כרטיסים עד ראשית חודש מאי. "עקב המצב המתפתח בישראל, קיבלה החברה החלטה להשהות זמנית את הפעילות לתל אביב וממנה עד 21 באפריל. לקוחות שטיסתם מושפעת מכך, קיבלו הודעות באמצעות מסרונים ודואר אלקטרוני לפי הפרטים שסופקו בעת ההזמנה", נכתב מטעם החברה.

החברה הבריטית, שנחשבת לאחת מחברות הלואוקוסט הגדולות בעולם ופעלה רבות בישראל, היא הראשונה שמבטלת את כלל טיסותיה בחודש אפריל מישראל לכל היעדים. החברה חזרה לפעול בישראל ב-25 במרץ, והפעילה טיסות מנתב"ג ליעדים רבים באירופה: לונדון (לוטון), אמסטרדם, ברלין, באזל, ז'נבה ומילאנו.

המרחב האווירי של ישראל נפתח שלשום בשעות הבוקר ונתב"ג חזר לפעילות, אחרי שנסגר בשל המתקפה האיראנית על ישראל. פתיחת השמים לא הביאה איתה בשורה, כאשר חברות תעופה בעולם החלו בגל של ביטולי טיסות, לצד אל-על, שביטלה גם כן 14 מטיסותיה מישראל ואליה, ובעיקר ליעדים באירופה.

הפופולריים