היום ה-200 למלחמה

"את חירותי": החטופות ששוחררו מהשבי בריאיון מיוחד

"את חירותי": החטופות ששוחררו מהשבי בריאיון מיוחד
אביבה סיגל מתגעגעת לבעלה קית' שעדיין נמצא בשבי חמאס, נורלין מספרת על בן זוגה גדעון שנרצח בשבת השחורה; וליאת חשה אשמה על כך ששוחררה למרות שהוחזקה ב"תנאים טובים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביבה סיגל, נורלין בבדילה וליאת אצילי
צילום: באדיבות המשפחה

133 חטופים נמצאים כבר 200 ימים בשבי חמאס. במשדר מיוחד בכאן רשת ב, בתוכנית "את חירותי" עם קרן נויבך, הובאו ריאיונות עם החטופות אביבה סיגל, נורלין בבדילה וליאת אצילי ששוחררו מעזה.

"אמרתי לעצמי - הם לא יגעו בנשמה שלי": אביבה סיגל בת ה-62 נחטפה מקיבוץ כפר עזה, יחד עם בעלה, ושוחררה אחרי 50 ימים משבי חמאס בעסקה עם ארגון הטרור. בעלה, קית' בן ב-64, עדיין מוחזק בידי חמאס ברצועת עזה. סיגל שיחזרה את השהות בשבי, החל מבוקר שמחת תורה, היום בו המחבלים פרצו לביתם, ועד לרגעי השחרור.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים
שמות הנופלים והנופלות

"בחדר שבו הוחזקנו, ראיתי תמונה של גלעד שליט": נורלין בבדילה, שנחטפה מקיבוץ נירים בזמן שבן זוגה גדעון נרצח, סיפרה על רגע החטיפה, הבהלה הגדולה שחשה אל מול המחבלים החמושים והחדר הקטן בו הוחזקה עם שתי חטופות נוספות.

"אולי היה צריך לשחרר אנשים שהיה להם יותר קשה": ליאת אצילי, שנחטפה ב-7 באוקטובר מניר עוז ושוחררה בעסקה, שיחזרה את רגעי החטיפה הדרמטיים, היחס שקיבלה ממחבלי חמאס ורגשי האשמה על כך ששוחררה למרות שהוחזקה ב"תנאים טובים".

הפופולריים