כותרות החג | חיסול בלבנון וליל סדר עצוב בלי 133 חטופים

כותרות החג | חיסול בלבנון וליל סדר עצוב בלי 133 חטופים
אישה כבת 40 וילד כבן 10 נהרגו בתאונה בצפון הארץ • מרצה ישראלי באוניברסיטת קולומביה סורב להיכנס לקמפוס • מקורות לוול סטריט ג'ורנל: הלחימה ברפיח תימשך לפחות 6 שבועות • אלוף פיקוד מרכז הודיע לרמטכ"ל שיפרוש מתפקידו בקיץ הקרוב | כל הכתורות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה בעומק לבנון
צילום: .

היום ה-200 למלחמה: צה"ל חיסל שני מחבלים במערך ההגנה האווירית של חיזבאללה | תיעוד

חיל האוויר חיסל הבוקר (שלישי) באמצעות כלי טיס את חסין עלי עזקול, מחבל מרכזי במערך ההגנה האווירית של ארגון הטרור חיזבאללה בדרום לבנון. זקול היה מעורב רבות בפעילות המערך ולקח חלק בתכנון וההוצאה לפועל של מגוון פעילויות טרור. סיכולו מהווה פגיעה משמעותית ביכולת המערך והארגון במרחב. בנוסף, במהלך הלילה חוסל במרחב ארזון המחבל מחמד ח'ליל עטיה, מחבל מרכזי ביחידה האווירית של כוח רדואן בארגון הטרור חיזבאללה. במסגרת תפקידו עטיה היה מעורב בהכנה וביצוע של מתווי טרור לשטח הארץ

לידיעה המלאה 

חג חירות בלי 133 חטופים בעזה

חברי קיבוץ בארי ערכו אתמול (שני) טקס ליל סדר קהילתי בסימן האובדן והשכול של השנה האחרונה עקב טבח 7 באוקטובר וחטיפת חברי הקיבוץ. חברי הקיבוץ אמרו בפתיחת הסדר: "שולחנות הסדר שלנו השנה חסרים באופן שהדעת לא מצליחה לתפוס. במהלך השבת השחורה, איבדנו 100 מחברינו וחברותינו, ילדינו ובני הנוער שלנו, וחסרונם הוא בור ענק שנפער בלב הקהילה. 30 מחברינו נחטפו במהלך השבת, 19 מתוכם שבו אלינו, חלקם אף יושבים איתנו היום - אנחנו כל כך שמחים שאתם איתנו". במקביל, משפחות חטופים קיימו מחאה מול מעון ראש הממשלה בקיסריה, הן הדליקו מדורה וקראו: "לא תהיה חירות כל זמן שהחטופים בעזה, נתניהו הוא המכשול לעסקה"

לידיעה המלאה 


אלוף פיקוד מרכז הודיע לרמטכ"ל שיפרוש מתפקידו בקיץ הקרוב

אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס הודיע לרמטכ"ל הרצי הלוי, בפגישה שקיימו השניים לפני כחודש, כי בכוונתו לסיים את תפקידו בקיץ הקרוב, כך הותר לפרסום אתמול (שני). לטענת מקורביו, האלוף פוקס הגיע "לתחושת מיצוי". פוקס, בן 55, יסיים קדנציה של שש שנים כאלוף - שלוש שנים כמפקד פיקוד מרכז ועוד שלוש שנים כנספח צבאי בוושינגטון.

אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס

לידיעה המלאה 

אחרי סופ"ש מדמם בכבישים: אישה כבת 40 וילד כבן 10 נהרגו בתאונה בצפון הארץ

אישה כבת 40 וילד כבן 10 נהרגו היום (שלישי) בתאונת דרכים במעורבות שלושה כלי רכב בכביש 75, סמוך לקיבוץ שער העמקים. בתאונה נפצע גם צעיר כבן 18 באורח בינוני.

לידיעה המלאה

אנטישמיות באוניברסיטת קולומביה: מפגינים נעצרו, מרצה ישראלי סורב כניסה

שי דווידאי, מרצה ישראלי באוניברסיטת קולומביה שבארצות הברית, החווה הפגנות אנטישמיות בימים האחרונים, אמר היום (שלישי) כי כרטיס הכניסה שלו נותק ונמנעה ממנו הכניסה לבניין האוניברסיטה. לטענת דווידאי, הסיבה לכך היא ש"לא מסוגלים להבטיח את שלומי כמרצה יהודי. זו 1938". בעקבות ההפגנות האנטישמיות שהתקיימו באוניברסיטת קולומביה, השיעורים נערכים מרחוק. הנהלת האוניברסיטה הודיעה על כך בעקבות ההפגנות האנטישמיות הסוערות שהתחרשו בקמפוס בימים האחרונים. הלמידה מרחוק צפויה להימשך עד סוף הסמסטר, 29 באפריל.

לידיעה המלאה

מקורות לוול סטריט ג'ורנל: הלחימה ברפיח תימשך לפחות 6 שבועות

גורם ביטחוני ישראל מסר אתמול (שני) לוול סטריט ג'ורנל כי הפעולה ברפיח תצא לפועל, ולצה"ל תהיה "תוכנית מבצעית הדוקה עקב המורכבות במקום, ויינתן מענה הומניטרי במקביל". גורמים מצריים רשמיים אמרו כי ישראל מתכוננת להעביר אזרחים מרפיח לח'אן יונס הסמוכה ולאזורים נוספים, בהם היא מתכננת להקים אזורי מקלט עם אוהלים, מרכזים לחלוקת מזון ומתקנים רפואיים כגון בתי-חולים שדה. הם הוסיפו כי הלחימה צפויה להימשך לפחות שישה שבועות.

לידיעה המלאה 

גרמניה: עוזר פרלמנטרי של בכיר ב-AfD נעצר בחשד לריגול עבור סין

עיתוני גרמניה פרסמו הבוקר (שלישי) שרשויות הביטחון במדינה עצרו עוזר פרלמנטרי של חבר הפרלמנט האירופי מטעם "אלטרנטיבה לגרמניה" מקסימיליאן קרא, בחשד לריגול עבור השירות החשאי הסיני. על פי מידע שהגיע לעיתון דר שפיגל, החשוד - שזוהה כג'יאן ג'י, העביר מידע על משא ומתן והחלטות מהפרלמנט האירופי לשירות החשאי הסיני מאז ינואר, וגם ריגל אחר חברי אופוזיציה סיניים בגרמניה.

לידיעה המלאה

האיחוד האירופי אישר את הרחבת הסנקציות על איראן

שר החוץ של האיחוד האירופי, ג'וזפ בורל, הכריז אתמול (שני) על עיצומים חדשים נגד איראן, לאחר שהושגה הסכמה בקרב חברות האיחוד להרחבת העיצומים נגד תעשיית הכטב"מים האיראנית. בישראל בירכו: "החלטה דרמטית שמעבירה מסר חד משמעי לחמינאי ולהנהגה האיראנית - לא ניתן לכם לערער את הסדר האזורי".לידיעה המלאה

הפופולריים